Ďábelská garda

Ďábelská garda Originální název: Devil’s Guard

Elka Press - 2007
ISBN: 80-902745-2-8

Elka Press (2007) 80-902745-2-8 269

Brutální a šokující svědectví o nacistických žoldácích... Jejich činy za druhé světové války byly nejkrvavější noční můrou dějin. Když šla Francie do války v džunglích severovýchodní Asie, popel druhé světové války ještě zcela nevyhasl. V tomto konfliktu bojovali v předních liniích zatracenci a žoldáci francouzské cizinecké legie. Nikdo nebyl v této mezinárodní armádě zoufalých a zatracených tak poskvrněn krví jako veteráni německých SS. Jejich činy ve Vietnamu byly tím nejstrašnějším tajemstvím - až do dnes. Francouzi jimi opovrhovali, Vietnamci se jich báli a nenáviděli je. Němci ve Vietnamu nebojovali z patriotismu ani pro slávu, nýbrž proto, že bojovat pro Francii bylo lepší, než viset na šibenici. Toto je pravdivý příběh elitních zabijáků, jejichž disciplína, krutost a sebevražedná odvaha z nich učinily zbraň poslední instance. Odsouzeni k smrti za krveprolití spáchaná během druhé světové války, odpykávali si svůj trest - na smrtonosných bojištích ve Vietnamu. Vzrušující a pravdivý příběh nacistického batalionu cizinecké legie... (Založil/a: crha)

illy
  7. 5. 2014, 18:58
Tak s tímhle mám opravdu problém. Kniha je prezentována jako pravdivé přepsání zaznamenaných vzpomínek hlavního hrdiny. A hrdina je nácek. Kovanej. Nesnáším jakoukoliv diktaturu, komunistickou počínaje, ale co je moc je moc. Nic proti popisování válečných zvěrstev, tomu věřím, ale nezničitelnost německých vojáků (zde nadlidí) a jejich schopnosti jsou k smíchu. Nehledě na to že munici asi serou. A neustále dokola se opakuje to samé. Slohově je kniha na úrovni lehce retardovaného pissálka. Příklad: vojáci, hlavně zranění se vydávají na pochod a lékař upozorňuje velitele že zítra bude muset vyjmout dvě kulky. Autor nás hned v závorce upozorňuje že jsou v tělech zraněných. Díky. Myslel jsem že vyjme svoje vlastní kulky. To bych hned hodnotil více.
S.SALVADOR
  13. 8. 2012, 21:04
K Ďábelské Gardě jsme přišel jako slepý k houslím. Po přečtení, možná spíše zhltnutí knihy jsme jen koukal. Doporučuji všem..je to nejvíc čtivá válečná kniha, jakou jsem kdy četl..za mě 100%..
buchtys
  8. 11. 2014, 1:29
Syrový čtení, mě možná nejvíc dostal začátek knihy který líčí konec války v Jizerských horách a následný měsíční útěk horami do Bavorska. A následný přechod tajnou cestou do Švýcarska. Německá mašinerie se nezhroutila tak rychle.
Flynn
  21. 6. 2011, 8:39
Kniha je psána velice stroze a jednoduše. Nečekejte žádné literární rozvláčné popisky krajiny a osob. Je to spíše popis vojenských akcí a hlavně masakrů, které tato jednotka prožila při bitvách v džungli s vietnimhem. Kniha vtáhne a nepustí. Zajímavé čtení plné zajímavých informacích předložených v syrovém podání.
JHfr3ak
  13. 2. 2015, 23:28
Těch debat nad pravdivostí materiálu se už vedlo (a jistě ještě povede) nespočet. Ale je prostý fakt, že tak čtivou válečnou knihu jen tak neseženete.
pitros
  9. 3. 2014, 0:13
po přečtení této knihy člověk získá trochu jiný pohled na některé nacisty. Ti, o kterých se pojednává v této knize, jsou prostě jiní. Nechci tu v žádném případě obhajovat nacistické myšlenky, to je blbost. Kniha ale pohltí tím, jaký má spád a jak je zajímavá. Když se do ní začtete, sami se ocitnete v džungli a procházíte jí s německou jednotkou a zažíváte kruté boje s Vietkongem. Úžasné čtení, za mě 110 %
mala_kea
  22. 4. 2013, 12:44
Faktografická kniha zaměřená na ty nejbrutálnější bojovníky. První díl mě navnadil a jsem zvědav, co si Elford ještě připravil. Syrové a zajímavé podání bojů s Vietnimhem.
loner
  9. 11. 2012, 23:46
Nevím, zda se pustím do dalších dílů. Každopádně jednoduśe napsané válečné osudy jednotky jsou čtivé. Někdy se chce polemizovat s prezentovanými názory ....
Šlágr
  15. 8. 2011, 22:01
Asi nejčtivější kniha co znám. Taková co se těšíte, až si k ní večer zase sednete. Je to od začátku do konce akce, akce a zase akce. Naprosto naturalistické podání brutálních bitev a zvěrstev odehrávajících se ve vietnamské džungli. Psáno z pohledu velitele "gardy ďáblů".