Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďábelská garda 2 : Znovu v zeleném pekle

90%
5 39
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďábelská garda 2 : Znovu v zeleném pekle Originální název: Recall to Inferno - Devil’s Guard II

Nejnovější vydání:
Elka Press - 2006
Počet stránek: 295
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 51x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Elka Press (2006) 295

Po úspěchu prvního dílu Ďábelské gardy, v němž se čtenáři seznámili s praporem francouzské cizinecké legie, naverbovaných mezi německými válečnými zajatci a nasazenými v padesátých letech 20. století ve válce ve Vietnamu, je tu pokračování. Po porážce francouzských sil u Dien Bien Phu (1953), jejíž pevnůstky se staly hrobem legie, byl prapor bývalých esesáků rozpuštěn. Avšak ne všichni jeho příslušníci se vrátili domů. Na scénu do Vietnamu přicházejí Američané. Známí „hrdinové", bývalí příslušníci zbraní SS, se vracejí do asijské džungle. Tři sta individuelně vybraných komandos vytváří tajnou bojovou jednotku. Pod kódovým označení operační svaz G se z nich stávají žoldáci bez pána, nespoutaní velením ani předpisy, kteří mohou bojovat kdekoliv a kdykoliv si zvolí. A oni chtějí bojovat tvrdě, nelítostně a bez pravidel. Tato kniha líčí jejich dosud neznámý příběh - příběh mužů strašidelně žíznících po krvi, nadaných nadlidskou odvahou a se sklonem k šílenství. To všechno z nich učinilo nejobávanější zabijáky a hrdiny nekonečné a vražedné vietnamské války. (Založil/a: crha)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Flynn
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 11. 2011, 10:04
Po jedničce, která mne velice bavila jsem se po nějaké odmlce dostal k druhému dílu. Opět se dočítáme o akcích jednotky německých vysloužilců z 2. světové. Trochu mne mrzelo stále stejné tempo vyprávění. Akce - řežba - akce - řežba. Samozřejmě se jedná skoro o literaturu faktu, takže vyprávění nebude vyšperkováno jako u nějaké běžné smyšlené historky. Kniha je příjemným zdrojem informací a dozvídáme se o tom, jak v Indočíně pomalu začínají vystrkávat svá výzvědná tykadla síly z USA. Rozhodně se chystám přečíst i 3. díl a dozvědět se, jak to s celou jednotkou dopadlo.
JHfr3ak
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 2. 2015, 23:30
Až příliš podobné prvnímu dílu. Chápu že se to asi jinak napsat nedalo (jedině že by se změnil úhel pohledu), pořád jde o sakra dobrou četbu, ale z důvodu férovosti musím dát nižší hodnocení.