Ďábelská garda 2 : Znovu v zeleném pekle

Ďábelská garda 2 : Znovu v zeleném pekle Originální název: Recall to Inferno - Devil’s Guard II

Elka Press - 2006

Elka Press (2006) 295

Po úspěchu prvního dílu Ďábelské gardy, v němž se čtenáři seznámili s praporem francouzské cizinecké legie, naverbovaných mezi německými válečnými zajatci a nasazenými v padesátých letech 20. století ve válce ve Vietnamu, je tu pokračování. Po porážce francouzských sil u Dien Bien Phu (1953), jejíž pevnůstky se staly hrobem legie, byl prapor bývalých esesáků rozpuštěn. Avšak ne všichni jeho příslušníci se vrátili domů. Na scénu do Vietnamu přicházejí Američané. Známí „hrdinové", bývalí příslušníci zbraní SS, se vracejí do asijské džungle. Tři sta individuelně vybraných komandos vytváří tajnou bojovou jednotku. Pod kódovým označení operační svaz G se z nich stávají žoldáci bez pána, nespoutaní velením ani předpisy, kteří mohou bojovat kdekoliv a kdykoliv si zvolí. A oni chtějí bojovat tvrdě, nelítostně a bez pravidel. Tato kniha líčí jejich dosud neznámý příběh - příběh mužů strašidelně žíznících po krvi, nadaných nadlidskou odvahou a se sklonem k šílenství. To všechno z nich učinilo nejobávanější zabijáky a hrdiny nekonečné a vražedné vietnamské války. (Založil/a: crha)

Flynn
  30. 11. 2011, 10:04
Po jedničce, která mne velice bavila jsem se po nějaké odmlce dostal k druhému dílu. Opět se dočítáme o akcích jednotky německých vysloužilců z 2. světové. Trochu mne mrzelo stále stejné tempo vyprávění. Akce - řežba - akce - řežba. Samozřejmě se jedná skoro o literaturu faktu, takže vyprávění nebude vyšperkováno jako u nějaké běžné smyšlené historky. Kniha je příjemným zdrojem informací a dozvídáme se o tom, jak v Indočíně pomalu začínají vystrkávat svá výzvědná tykadla síly z USA. Rozhodně se chystám přečíst i 3. díl a dozvědět se, jak to s celou jednotkou dopadlo.
JHfr3ak
  13. 2. 2015, 23:30
Až příliš podobné prvnímu dílu. Chápu že se to asi jinak napsat nedalo (jedině že by se změnil úhel pohledu), pořád jde o sakra dobrou četbu, ale z důvodu férovosti musím dát nižší hodnocení.