Tajemný Delon

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Littera - 2001
ISBN: 80-85763-17-6

Littera (2001) 80-85763-17-6 349

Vydání knihy o životě Alaina Delona (v originále Les mysters Delon) od francouzského novináře Bernarda Violeta způsobilo ve Francii poprask jako žádná jiná kniha o herci. Delon se pokoušel o nemožné a chtěl vydání skandální autobiografie zabránit. Každý Francouz se dnes touto knihou ve své knihovně chlubí. Autor knihy ve své výpovědi uvádí intimní detaily hercova života, které on sám chtěl před veřejností skrýt. "Můj život byl tak složitý, že žádnému novináři by se nepodařilo napsat můj životopis…" Tento výrok francouzského herce Alaina Delona bere jako výzvu francouzský spisovatel a novinář Bernard Violet, autor knihy Tajemný DELON, který na základě četných dokumentů a neobvyklých svědectví předkládá čtenáři životopis složité hercovy osobnosti. Přibližuje nám hercovo neradostné dětství, složitá léta dospívání a dále léta dospělosti, naplněná krátkými a bouřlivými vztahy, ale i trvalými přátelstvími nejen se známými osobnostmi, ale i s mnoha lidmi pochybné pověsti. Ti všichni jsou součástí života tohoto "anděla a darebáka zároveň". Alain Delon je herec, který po několik desetiletí zaujímal přední místo francouzské kinematografie. Nelze popřít, že představitel celé řady filmů, z nichž jmenujme alespoň ty nejznámější jako Rocco a jeho bratři, V plném slunci, Gepard a Samuraj, je jedním z nejnadanějších herců své generace. Herec, producent, režisér, dokonalý obchodník, člověk výjimečné kariéry a slavná hvězda v každém ohledu, kdo je tedy ve skutečnosti Alain Delon? Odpověď nalezne čtenář právě v této knize. (Založil/a: Janek)

#film