Nebezpečný prostor

Nebezpečný prostor
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Je konec června a Samuel a Honza, obyčejní kluci ze severočeského Liberce, právě dokončili svůj první ročník na střední škole. Do plánování letních prázdnin jim nečekaně vstupuje nabídka od kamarádů z jejich bývalého skautského oddílu – pozvání na náročnou třídenní terénní akci dvojic (pojmenovanou "Máchův pot") plnou připravených úkolů i nečekaných překážek. Přes Honzovo váhání se nakonec přidají a my můžeme sledovat, jestli obstojí v zápolení se sebou samými i se zkušenějšími protivníky. Cesta je zavede z Lužických hor až do pro ně neznámého a zrádného Prostoru, kde může selhat i víc, než jen signál mobilních telefonů.

Tam, těsně před koncem jejich cesty, nakonec číhají ty největší nástrahy. Putování krajem se totiž dramaticky zvrtne poté, co klukům zkříží cestu několik ne zrovna sympatických chlapíků... (Založil/a: OssieOzzburn)