Maryša naruby

Originální název: Maryša naruby

Academia - 2004
ISBN: 80-200-1276-1

Academia (2004) 80-200-1276-1 218

Románový debut českého autora Pavla Vernera, psaný pod pseudonymem Helena Farská, je překvapivým objevem humoristické literatury. Téma provokuje obhajobou takzvané lásky z rozumu (tedy pro peníze) a ironickou polemikou s ideálem romantické lásky. Zatímco divadelní Maryša z proslulého dramatu bratří Mrštíků je proti své vůli provdána za staršího vdovce kvůli majetku, hrdinka románu je naopak rodinou i okolím nucena provdat se z čisté lásky. Román je svěže napsaný a s vtipem vystihuje určité stránky našeho současného života. (Založil/a: veris)

sofi
  13. 5. 2013, 13:52
Pavel Verner napsal tuto knihu nejprve pod pseudonymem Helena Farská, později ji vydal pod vlastním jménem a novým názvem - Jak nezabít manžela. První polovina knihy se čte sama, vtipný, živý a originální rukopis mne okamžitě zaujal a knihu jsem četla jedním dechem v naději ještě originálnějšího konce. Bohužel ten se nekonal a příběh se zvrhnul do těžko uvěřitelného patosu. Mělo-li jít o sarkasmus, pak se nevyvedl. Škoda. Fejetony musí mít Verner výborný.