Dokonalá harmonie

Alpress - 2007
ISBN: 80-7218-242-0

Alpress (2007) 80-7218-242-0 416
Alpress (1999)

Charlotta Lee čelí vážné krizi. Po požití bylinných přípravků vyrobených v její biotechnické firmě zemřeli tři lidé. Agenti Úřadu pro potraviny a léčiva zjišťují, že jed byl do výrobků přidán dříve, než opustily továrnu, a přicházejí závod zavřít. Biotechnologická firma Harmonie je rodinný podnik, který obchoduje s bylinnými přípravky, vyrobenými podle receptů Charlottiny singapurské prababičky a určenými k léčení těla i ducha. Původně je prodávala Charlottina babička v ulicích Čínské čtvrti v San Francisku a postupně vybudovala firmu, která zaměstnává stovky lidí. Zpráva, že s výrobky nedovoleně manipuloval někdo uvnitř rodinného podniku, má zničující dopad.
Alarmující je rovněž zjištění, že mezi obětmi existuje spojení: všechny tři patřily k Charlottiným nepřátelům. Měla tedy motiv je zabít a důkazy začínají mluvit proti ní. Kdo by mohl mít zájem zničit firmu i Charlottu osobně? A jak by překonal sofistikovaný bezpečností systém v závodě?
Když kdosi Charlottě na internetu anonymně vyhrožuje dalšími mrtvými a nutí ji do dvanácti hodin uspořádat tiskovou konferenci, kde by se přiznala k vraždám, začíná závod s časem a ona se snaží přijít věci na kloub, než zemřou další nevinní lidé. V pátrání jí pomáhá bývalý milenec, expert v oboru počítačových bezpečnostních systémů. Spolu s ní proniká do hlubin virtuálního světa i do vlastní minulosti. Ona se přitom hodně dozví o vrahovi, o sobě samé i o čínské rodové linii z matčiny strany. Toto poznání navždy změní její život.

Tojaheva
  16. 2. 2016, 10:06
Na knížce se mi nejvíc líbilo, jak se prolínaly různé časové linie. Postupně jsem se tedy dozvídala různá rodiná tajemství i velmi nesnadný život v nové zemi. K tomu lehce detektivní zápletka a hned je z toho vynikající román.
smajlinka
  17. 5. 2014, 13:55
Pěkný příběh, jak málo někdy stačí k tomu, aby se nám někdy změnil celý život. Líbilo se mi,jak se prolínala minulost se současností,ale konec se mi zál poněkud "přitažený za vlasy".
niknikita
  21. 4. 2015, 10:14
Těch rodinných propletenců bylo tolik, že jsem ztrácela trpělivost. A přitom mám autorku ráda, ale tentokrát to bylo opravdu překombinované a myslím, že jsem hodnotících hvězdiček dala nějak víc.
Monika Rodriguez
  4. 1. 2016, 23:35
Víc se mi líbily části z historie, vyprávění bylo tak reálné, že jsem se cítila jako bych v Číně byla. Moc pěkne čtení. Jediný minus, ze jsem se kolikrát nemohla vyznat kdo je kdo a že pravou matku Charlie jsem prokoukla moc brzy :-)
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:16
Knihu jsem četla již dříve, ale i tak bych se k ní klidně vrátila. Příběh byl napínavý a nakonec samozřejmě HAPPY END jako vždy. :)
Kostata
  3. 9. 2014, 11:05
Úžasná kniha, skvěle napsaná napínavá a určitě nezklame, doporučuju. Zpletka je propracovaná, má to spád a není čas na nudu. Povedený roman. Mirka Kostatá