Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mýtus evoluce

0%
0 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mýtus evoluce

Podtitul: aneb geny křičí: "Jémine, mýlíte se, Darwine"


Originální název: Mýtus evoluce
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Galen - 2013
ISBN: 978-80-7262-973-2
Počet stránek: 115
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Galen (2013) 978-80-7262-973-2 115

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodobně o nejctižádostivější vědecký úkol, do kterého se lidé pustili za celou dobu své existence. Tento obrovský historický úspěch sám o sobě nás však nepřiblížil k objasnění původu života, původu druhu a původu člověka. Náš současný přístup k těmto třem obecným problémům musí být založen na objevech dosažených v molekulární biologii a genetice v druhé polovině dvacátého století, které nakonec umožnily i úspěšné přečtení genomu.

Je minimálně zarážející, kolik lidí včetně biologů ještě na počátku třetího tisíciletí věří v mechanismus „přírodního výběru“. Kromě metod k rozluštění lidského genomu shromáždila molekulární biologie během posledních šedesáti let experimentální výsledky prokazující překvapivě velkou stabilitu tak složité struktury, jakou je jeden gen. Tato stabilita svou podstatou rozhodně nenahrává náhodným změnám genu. Intenzivní výzkum na tomto poli poskytl určitý počet dnes laboratorně používaných, ale velmi komplikovaných technik, které umožňují molekulární manipulaci s DNA, vedoucí k záměrné změně v genu. Je to právě tato komplikovanost, která vylučuje náhodnou realizaci takových změn v přírodě. V knize jsou ukázány některé skutečnosti, jež jsou těžko slučitelné s hypotézou o spojité biologické evoluci, založené na přírodním výběru nahodilých změn, a které tak ukazují, že představa „o původu druhů přírodním výběrem“ není geniální teorií, ale špatnou hypotézou. Publikace je zamýšlena pro širokou, a tedy velkým dílem laickou veřejnost. (Založil/a: Kůstka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ismir
0%
  18. 6. 2013, 0:28
Tak přečteno - 171 Kč a tři bolestivé hodiny četby. 1) Nezlehčujte tento problém: napsal to profesor v důchodu (fyziologie/genetika), vydavatelství Galén specializované na odbornou medicínskou literaturu. 2) použité citace jsou zastaralé (80. a 90. léta) a je jich minimum 3) Z Darwina přirozeně vytrhl několik vět, na které dnes samozřejmě nikdo nepřísahá a "vyvrátil" je. 4) Obrázky a grafy ukradl a neuvedl zdroje. 5) Spíš než evoluci řeší molekulární genetiku člověka, otře se o kladistiku a paleo-antropologii, vše co uvádí jako fakta je zastaralé a dnes si to snad nikdo nemyslí 6) úplná absence evoluční a populační genetiky 7) alternativou k evoluci, kterou předkládá je extenze "chemické evoluce" o hypotézu specifické radiace, tedy že kosmické záření působí na molekuly a skrze zachycení fotonů dojde k excitaci a molekula vstoupí do reakcí atd. tedy dle "plánu" se ve správný čas díky vesmírnému záření ustanoví např. první buňka, kambrická exploze druhů nebo první dnešní člověk. 8) Závěr: Vědecky zastaralé, za krádež ilustrací neetické, psáno primitivním přednáškovým stylem. K čemu je tato publikace dobrá? Zaslouží si bludný balvan a zařazení do fondu literatury pro "Praktický seminář z evoluční biologie", kde budou studenti hledat chyby v pseudovědeckém textu.