Cesta ze ztracena

Motto - 2015
ISBN: 978-80-267-0441-6

Motto (2015) 978-80-267-0441-6 376
BB art (2008) 978-80-7381-281-2 325

Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů. (Založil/a: Angel775)

Keatin
  11. 5. 2012, 13:28
Kniha, resp. příběh je dobrý, dobře napsaný, ale trochu mi vadilo, že se vše "vyřešilo" strašně rychle ...na pár stranách ukončila autorka povídání, mohla si s tím ještě více pohrát. Nicméně, dobré a odpočinkové počtení.
teola
  24. 3. 2012, 20:26
Po P.S: Miluju tě jsem čekala úplně něco jiného. Nicméně si mě tato kniha získala mnohem víc. Nemohla jsem ji odložit, dokonale mě pohltila.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 8:03
mne kniha vysloveně uchvátila, asi to bylo i tím, že jsem ji četla v době určitého neradostného rozpoložení, nicméně, koupila jsem si ji a četla znovu a zase se mi líbila, autorka má opravdu skvělé a neotřelé nápady
smajlinka
  11. 5. 2014, 21:32
Krásný příběh. Krásná knížka. Pořád jsem si říkala, jak to dopadne a konec byl vlastně takový otevřený, nechci moc prozrazovat, ale každý z nás asi občas potřebuje útěk do jiného světa
stepuli
  18. 2. 2014, 18:01
Jedním slovem úžasné. Příběh mě úplně dostal. Teď kdykoli se mi něco ztratí, prostě vím, že se to objevilo někde jinde. Stalo se mi už mockrát, že se mi věc skoro vypařila před očima, takže příběh pro mě byl skoro osobní. Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem.
Ruffy
  10. 2. 2013, 20:05
Zajímavá myšlenka! :) Ale ten konec byl strašně očekávatelný, i když mám ráda happyendy tohle mě zase tolik nebavilo..
Yanny
  28. 4. 2011, 17:53
Originální nápad. Geniálně vymyšlený fiktivní svět. Už jsem viděla, jak se ze všech mých ztracených věcí radují ztracení lidé. Akorát mi ta kniha přišla příliš zdlouhavá. Kdyby byla o půlku kratší, vůbec bych se nezlobla. :D Ale rozhodně si od Cecelie přečtu něco dalšího. P.S.Miluju tě patří mezi mé nejoblíbenější knihy.
isidie
  29. 5. 2011, 22:09
Musím s YANNY nesouhlasit, naopak mi v závěru pár kapitol chybělo. Přišlo mi, že je to až moc rychle ukončené. Ale to je jen maličkost, která vůbec neovlivňuje celkový dojem z knížky!:) Jinak jsem ji přečetla za 3 dny, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout :D a určitě ji všem doporučuji! ;)