Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Musíme si pomáhat

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Musíme si pomáhat
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Nejnovější vydání:
Paseka - 1998
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (1998)

Příběh vychází ze skutečných událostí a odehrává se kdesi na českém maloměstě v posledních dvou letech druhé světové války. Na pozadí složitých mezilidských vztahů, tak typických pro tuto dobu, rozvíjí autor dramatickou zápletku bezdětných manželů, kteří riskují své životy tím, že dva roky ve svém bytě ukrývají židovského mladíka. Vzrušující děj i jeho rozuzlení je umocněno vytříbeným jazykem, kterým je kniha napsána. Novela je literární verze filmového scénáře, který zpracoval režisér Jan Hřebejk. (Založil/a: Elisa-Beta)

(více)  

Štítky

více  
Petr Jarchovský Petr Jarchovský
*06.10.1966

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

knihomotýl
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 9. 2014, 17:40
Knihu hodnotím velice kladně. Dle mého byla atmosféra za druhé světové války velmi dobře zachycena, rovněž jednotlivé příběhy postav byly zajímavé a doplňovaly se. Hlavní dějová linie se mi líbila, příběh a osudy Václava a Marie mě chytly. Název přesně vystihuje i zakončení knihy. Styl psaní byl jednoduchý, čtivý a bez rozvláčných popisů (jak by také mohl při 100 stránkách). Určitě doporučuji, tato kniha zaujme i poučí.
Elisa-Beta
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 5. 2013, 13:50
Osobně si myslím, že knížka je lepší jak film. Ale film s Bolkem Polívkou má také něco do sebe. V knížce je všechno dokonale popsané takže i scénáristi mohli úplně krásně vycházet z knížky a také se jí velice dobře drželi. Ode mě tedy 5 hvězdiček. Doporučuji.