Mlhy Avalonu

Mlhy Avalonu Originální název: Mists of Avalon

Euromedia Group - 2001
ISBN: 80-242-0664-1

Euromedia Group (2001) 80-242-0664-1 798

Román nás zavádí do Británie 6. století, kdy se v zemi střetává přicházející křesťanství s tradiční kulturou a mystikou starých Keltů. Na pozadí příběhů o králi Artušovi se setkáváme s Morgaine, nevlastní Artušovou sestrou a velekněžkou čarovné země Avalonu,země zahalené do mlh a skryté očím nezasvěcených. Morgaine má za úkol bránit Británii před křestannstvím, které pohlíží na ženy jako na původkyně prvotního hřích a vylučuje je ze společnosti a vrátit svoji zem do rukou Matky Bohyně. Její protihráčkou je krásná a půvabná křesťanská královna Gwenhwyfar, Artušova manželka. Obě ženy bojují za své cíle, trpí za ně, obě však svým zvlášním způsobem vítězí. Mir. (Založil/a: Huntress)

Babsi
  14. 7. 2013, 20:35
Knížku jsem si naprosto zamilovala a jsem ráda, že jsem se odhodlala ji přečíst. Ale musím říct, že ke konci knížky mi Gwenhwyfar lezla krkem.
eri
  5. 11. 2015, 10:38
Tak kniha je opravdu dobře napsaný příběh známé legendy, to ano.
Nicméně v době, kdy jsem ji na střední škole četla, dala mi hodně z toho, co jsem do duše potřebovala i "mezi řádky" .
Ráda bych si ji přečetla znovu.
DeadCat
  9. 3. 2013, 20:05
Celou (dlouhou) dobu, co jsem knihu četla, jsem chodila a žila stylem: Mlha přede mnou, mlha za mnou. Prostě knížka, kterou si prožijete a pokud máte slabost pro mystiku, tak vás spolkne :)
Aeteria
  22. 2. 2012, 15:26
Jsem ráda za jiný pohled než ten mužský a konečně pro jednou nebyla Margain ta zlá. Knížka je velmi napínavá a o dost podrobnější než film. Postavy jsou uvěřitelné, i když občas mírně přehnaně čestné. V knize se také promítá pohanství vs křesťanství. Prostě knížka za ***** :)