Válka o zadnici Dona Emmanuela

Válka o zadnici Dona Emmanuela Originální název: The War of DonEmmanuel's Nether Parts

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-447-7

BB art (2001) 80-7257-447-7 380

V jakési blíže neurčené latinskoamerické zemi se v jednom zapadákově pokusí místní latifundistka, zhýčkaná a pyšná dona Constanza, odklonit řeku tak, aby jí posloužila coby zásobárna vody pro její bazén. To se místním (a zvláště těm dole po proudu) dosti zajídá, a tak se s donou Constanzou pustí do vleklého a úporného boje, který postupně všem přeroste přes hlavu. Obnovení pořádku vláda čeká od kapitána Figuerase, přihlouplého, obtloustlého sadisty, který přímo touží po příležitosti, aby si na mrtvolách vystavěl svou kariéru. A přestože povstalcům pomáhají obřímí kočky, partyzánsky naladěná prostitutka, vesnický čaroděj i záhadná epidemie smíchu, vesničané dobře vědí, že v nerovném boji nemají šanci a že radostnější civilizaci budou muset založit vysoko v horách. Kniha těží z bohaté tradice magického realismu; nadhazuje závažná témata, ale zachází s nimi způsobem povýtce nevážným, s nadhledem, černým humorem i laskavou ironií. (Založil/a: Vendy)

teite
  17. 12. 2013, 21:11
Po přečtení této knihy jsem definitivně zařadila Berniera mezi své oblíbence. Kombinace všemožných žánrů vytváří čtivou knihu, od které není možné se odtrhnout.
Tamara
  15. 7. 2011, 20:00
Úžasně vtipné a uvolňující. Další díly dál gradovaly a nepostrádaly nic z náboje prvního dílu. Trilogii jsem ale úplně docenila až po své návštěvě Ekvádoru:)
Alementina
  25. 4. 2011, 12:45
Vtipné, čtivé, ironické a ještě jsou tam i duchové :) Aneb imaginární stát v jižní americe, který má všechny kouzla i neduhy států v jižní Americe. Naprosto uvolnujici četba, kterou je radost číst. Nemám, co vytknout a zuřivě sháním další díly.