Celým srdcem

Celým srdcem

Podtitul: Úvahy o budoucnosti křesťanství v našem světě

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Triáda
ISBN: 978-80-7474-069-5

Triáda 978-80-7474-069-5 187

Jak ve 21. století žít klášterním životem? Jak plnit naše křesťanské povolání ve světě rozpadlých hodnot? Přes všechen zmatek, jenž kolem nás vládne, máme předávat křesťanskou víru. Ale tím naše odpovědnost nekončí. Naším úkolem je také pečovat o výchovu těch, které Bůh povolal k mnišské a kněžské službě, aby dokázali převzít dědictví, jež nám bylo svěřeno, a podle něho žít a předávat je dál. (Založil/a: gogo26)

Samuel Dom Samuel Dom

Věra  Dvořáková Věra Dvořáková

PiGiFr
  20. 10. 2014, 22:19
Výborná kniha nejen zachycující život mnichů v trapistickém klášteře, ale i, jak říká sám podtitul, s mnichovi vlastní laskavou mírností ukazuje na současné problémy církve s ohledem na budoucí vývoj. Ikdyž autor jakoby v druhé půlce ztrácel dech, v závěru jej zase nabral a poslední kapitolou zakončil nádhernou tečkou o Panně Marii. Kniha je bohatá na autorovy myšlenky a úvahy, má spoustu podnětů k zamyšlení a každý si v ní může najít své vlastní poselství.