Originální název: The Last Shaman

Ikar - 2012

Ikar (2012)
Ikar (2006) 80-249-0809-3 656

Hoshi‘tiva je mladá, krásná a šťastná. Hledí na svého ženicha, stojícího u Stěny paměti a nemůže se dočkat, až ji Ahoté po svatbě sevře v náručí. Netuší, že byla vyvolena pro jiný osud: podle rozhodnutí vládce Jakála se má odebrat do Prostředního sídla a podrobit se všem rozkazům, jinak její Lid slunce stihne krutý trest. Nenajde odvahu se vzepřít. Ještě ne. Vytváří ty nejkrásnější deštné džbány, které mají konečně přivolat vláhu, a je neodolatelně vábena k posvátnému palouku, kde jednou zahlédla krásného Jakála. Avšak déšť nepřichází, Hoshi‘tiva sleduje, jak ze sídla prchají lidé, a ví, že její život je teď už spojen s životem vladařovým.
Když po dlouhých staletích objeví střep Hoshi‘tiwiny zlaté olly doktor Faraday Hightower, netuší, jak hluboce ovlivní nejen jeho život.
Když hledá tajemné skály a jeskyně, neví, že díky tomuto artefaktu znovu pozná a zase ztratí lásku, že jeho dcera Morgana zdědí posedlou touhu po hledání a náklonnost ke krajině poseté památkami na minulost, a po trýznivých zjištěních, životních zklamáních a ztrátách dosáhne štěstí. Kdo ví, snad pak tajemný duch Hoshi‘tiwy, šamanky zaniklého indiánského kmene, která se zjevovala jejímu otci a jejíž hlas Morgana slýchala, nalezne konečně klid.

23.44
  9. 9. 2012, 9:51
První část byla až hororová, drsná, v té modernější části už je to klidnější. Dobrá znalost tématiky, historie indiánů, víra, láska...která nakonec zvítězí...a jestli neumřeli, žijí spolu dodnes :-))
Roanna
  2. 11. 2011, 9:04
Nejvíc mě zaujala první část o Hoshi´tivě. Příběh svižně pokračoval, ale v poslední části se - na můj vkus - autorka nechala příliš strhnout fantazií. Poslední část jsem brala s opravdu velkým nadhledem.
NikDisk
  25. 8. 2015, 8:24
Zajímavá kniha, která mě naprosto pohltila pouze v historické části s indiánkou Hoshi´tiwe. Bohužel moderní část s Faradayem a Morganou se mi už nelíbila. Ale i tak knihu hodnotím kladně.
Logomak
  9. 3. 2013, 23:36
Tuto autorku miluji. Souhlasím že první část byla lepší ale i přesto, já její napínavé příběhy žeru.