Spiknutí Hvězdná Brána

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Ivo Železný - 2003
ISBN: 80-237-3719-8

Ivo Železný (2003) 80-237-3719-8 423

Byli bohové starověkého Egypta mimozemské bytosti, které navštívily naši planetu, aby položily základy naší civilizace? Vrátí se k nám s příchodem nového věku? Rozplétáním složité sítě, tvořené pracovníky tajných služeb, předními politiky, špičkovými vědci, stoupenci "nové egyptologie" a příslušníky hnutí New Age, odhalují autoři dlouhodobý tajný plán k ovládnutí světa. (Založil/a: Myrddin33)

#záhady
Lynn Picknett Lynn Picknett

Clive Prince Clive Prince

Myrddin33
  4. 11. 2013, 16:22
Kniha, která předpovídala soudy k roku 2000, které nenastaly. Vyšla u nás roku 2003 a překladatel i přesto doporučuje její čtení z badatelského hlediska. Ano, některé věci jsou zajímavé a lze se nad nimi pozastavit, ale celkově mě kniha nijak neohromila a nemyslím si, že by si zasloužila velkou pozornost.
Co ovšem v ní bylo a shledávám velmi zajímavé je jedna myšlenka, kvůli které uděluji tři hvězdičky. A to myšlenka moci záhadologů. Lidé, kteří mají chuť hledět na věci z jiných úhlů, než se nám oficiálně předkládají, se obrací k badatelům-záhadologům. A ti mají v ruce velkou moc svádět nás, kamkoliv chtějí. Je tedy nutno dbát obezřetnosti, jelikož i záhadolog může být placen například vládou, aby svými teoriemi odvedl pozornost od skutečnosti.