Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tutanchamonovo Tajemství

20%
1 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tutanchamonovo Tajemství

Podtitul: Šokující odhalení z Údolí králů


Originální název: Die Moses-Schriftrollen
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání:
Dialog
ISBN: 978-80-86761-84-8
Počet stránek: 200
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dialog 978-80-86761-84-8 200

Kdyby už ve středověku existovala archeologie, skončila by tato kniha na indexu. Lze totiž jen těžko uvěřit tomu, co obsahuje, a je příliš kontroverzní to, co propaguje, napsal o této vzrušující knize švýcarský publicista Luc Bürgin. Zásluhou své dokumentaristické přesnosti jeho práce překonává Brownovu Šifru mistra Leonarda. Na základě opomíjených odkazů, nezveřejněných dokumentů a důvěrných informací od světově proslulých egyptologů autor dokládá, že v tutanchamonově hrobce byly nalezeny staroegyptské texty, byť je to v rozporu s tvrzením oficiální egyptologie. Jednalo se o svitky s religiózním obsahem doslova destrukčního potenciálu.

Objevitel hrobky Howard Carter měl velice dobrý důvod, proč tyto svitky, označované jako Mojžíšovy, zatajil. Pokud by totiž byly zveřejněny, mělo by to zdrcující dopad hned na tři světová náboženství. Autor sleduje stopy zmizelých písemností do Anglie a Německa a přitom odpovídá na velice ožehavé otázky: Došlo k exodu Židů za Tutanchamonova panování? Byl Mojžíš Egypťan? Popisují svitky židovský exodus zcela skandálním způsobem, jak to tvrdil Howard Carter? Co o tom řekl významný německý egyptolog prof. Steindorf? Kdo je současným vlastníkem utajovaných svitků? (Založil/a: Myrddin33)

(více)  

Štítky

#záhady 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
20% 20% 20% 20% 20%
  25. 7. 2013, 23:32
V první řadě bych rád podotkl, že nejsem odpůrcem záhadologů(konspirátorů, aj) a ani nejsem nijak nesnášenlivý vůči nějakému národu(v tomto případě k Německu).
Ani nevím, jak se ke knize vyjádřit ve zkratce. Autor očividně nenávidí osobu Howarda Cartera. Vlastně mi z jeho popisu přišlo, že Carter byl téměř zločinec a padouch nejvyššího stupně. Samozřejmě mu hodně vyčítal, že nebyl vystudován egyptologem - to, že byl učencem jednoho z největších archeologů Flinderse Petrieho je pro autora detail. Po obviňování, které je mnohdy nepřesné či lživé autor probírá věci(či případy), které se absolutně týkají jiného tématu a jen zběžně se pak navrací k tématu knihy. Co mi hodně vadí, dělají to též další němečtí autoři, přehnané čerpání z německých zdrojů a velký údiv, že světoví egyptologové nějakého německého učence přehlížejí.
Dále bych uvedl, že překladatel Jiří Vodvárko se též možná podepsal na určitých chybách knihy Např. dvakrát špatně napsané jméno velice významné osoby současné egyptologie Zahi Hawasse. A při četbě popisu knihy se musím docela smát. "...a přitom odpovídá na velice ožehavé otázky" - ani na jednu otázku v knize odpověď nenaleznete! Pouze pár dohadů a to rozhodně není význam slova "odpovídá".(Knihu jsem vkládal já a popis je ze zadní strany obálky)
Ale nechci již déle trápit. O knize podrobně napsaný článek mám na své stránce(to pro zájemce). Knihu jednoznačně nedoporučuji, jednu hvězdičku ode mne získává pouze proto, že ve mě vzbudila zájem o práci profesora George Steindorffa.