Noci v Rodanthe

Noci v Rodanthe Originální název: Nights in Rodanthe

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-249-1141-0

Ikar (2008) 978-80-249-1141-0 152

Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu. Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se navzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu. Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere. (Založil/a: venyka)

Keatin
  21. 10. 2012, 19:36
Nečekala jsem od toho nic světoborného a světobornost se ani nedostavila. Tuctový příběh, nijak zvlášť dobře napsaný. Přečetla jsem jej víceméně proto, že byl tak krátký a nedovedu si představit, že by byl delší, neb řečeno bylo podle mě vše. Místy to bylo utahané, měla jsem chuť přeskakovat odstavce.
Evina Kalousová
  13. 4. 2016, 18:36
Lepší než Talisman, sice trochu slaďák, ale to je u Sparkse vcelku předvídatelné. Hodnotím 4*, knížka se mi líbila a klidně si ji přečtu ještě jednou! :-)
jithushka
  13. 7. 2013, 18:29
Pro mě zatím nejslabší kniha od Sparkse. Špatně uvěřitelný milostný příběh, který opět nekončí jinak než smrtí (zajímalo by mě co s tím pořád Sparks má..). Tohle rozhodně není dílo, ke kterému se někdy vrátím. Musím souhlasit s Keatin.
yvona
  27. 2. 2013, 21:49
Nádherná kniha! Je to o krizi středního věku, o naději, že i v té smutné době vás může potkat něco nádherného, co vám dá sílu dál žít. Je to o citech mezi ženou a mužem, mezi rodiči a dětmi. Není to trihler ani erotika, takže to někoho nemusí zaujmout, mi se však velmi líbila.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 22:55
Krásný, dojemný a romantický příběh, který vás hned vtáhne do děje. Na konci knihy se pár slz objevilo. Velice mi to připomínalo Madisonské mosty. Kniha je krásná ale konec je až moc rychlý a náhlý. Jinak se mi moc líbila.
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 10:17
Tak moje první přečtená kniha od N. Sparkse,a musím říct,opravdu krásný,dojemný a na konci smutný příběh.Ale naprosto mě dostal,jak prostředím,kam ho autor zahrnul,připomnělo mi to,kde manžel byl na služební cestě:),ale také i tím jak dokázal toto téma autor krásně napsat.a už teď můžu říct že to není poslední kniha,kterou od autora přečtu,zrovna mám rozečtenou jednu a v knihovně mi těch nových od něho,zatím tedy nepřečtených,taky pár leží,takže jen co se přestěhujeme,tak už vím,na co se vrhnu.A musím si ji ještě pořídit do knihovny,krásná kniha,v době kdy jsem ji četla,byl zrovna manžel ve stejné oblasti skrz školení v práci:))
Vendulik1
  21. 1. 2016, 9:57
Příběh mě chytil od samého počátku. V knize jsou velice pěkně vyobrazené vztahy mezi lidmi. V závěru jsem brečela jako želva. K četbě velíce doporučuji.