Ragemoor

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Comics Centrum - 2013
ISBN: 978-80-86839-70-7

Comics Centrum (2013) 978-80-86839-70-7 112

Příběh, který vás za chladných, temných a deštivých nocí donutí zkontrolovat, zdali jsou všechna okna dobře zavřená.

Geniální gotický horor na pomezí E. A. Poea, H. P. Lovecrafta a B. Stockera.

Zrozen ve hvězdách a odkojen pohanskou krví, si zámek Ragemoor vynucuje svou vůli na všech nešťastných smrtelnících, kteří se kdy? odváží vkročit mezi jeho oživlé zdi! Je pevností... obráncem... strážcem...? i vězením! Ti, co se mu odváží postavit, zemřou! Ti, co se mu podvolí, zešílí!

Ragemoor je atraktivní především skvělou kresbou slavného kreslíře Richarda Corbena. (Založil/a: Kůstka)

Draconian
  11. 7. 2013, 23:31
Musím říci, že komiks je nádherně vyveden. Opravdu nádhera. Příběh je poměrně jednoduchý a správně Lovecraftovsky chorobný. Avšak je...krátký. Na to aby mě opravdu kniha "vcucla" do sebe a vybudovala pořádnou atmosféru, je prostě hodně rychlý. Kresby působí příjemně a tajemně (i díky černobílé)...sem tam mi přijdou obličeje nedodělané, ale to je jen rýpnutí:-)Ragemoor však mohu jen doporučit. Gotických hororů je jak šafránu (at už komiksových nebo klasicky knižních) a tento je opravdu dobrý.
rajot
  12. 1. 2016, 20:59
Za mě docela zklamání. Což říkám jako fanda hororů a velkej milovník Lovecrafta (nebo právě proto), kterej je v Ragemoor naznačenej spíš okrajově. Obličeje vskutku občas nedodělané jsou, nebál bych se říct odfláknuté, protože jinde jsou ty samé obličeje vykreslené nádherně. To by vše šlo odpustit, nejvíc zde ale postrádám prvek napětí a "strachu", autor spíš smíchal páté přes deváté, a ve výsledku to nepůsobí potřebnou atmosféru. Asi bych nebyl tolik kritickej, kdyby dílo stálo polovinu, ale v ceně 500,- jsem opravdu čekal víc, protože v této cenové relaci je k sehnání tuna lepších komiksů.