Ohňová země

Ohňová země

Podtitul: Dokážou uniknout včas?

Originální název: Land of Fire

Naše vojsko - 2013
ISBN: 978-80-206-1345-5

Naše vojsko (2013) 978-80-206-1345-5 304

1982. Válka o Falklandy. Mladý příslušník SAS Mark Black riskuje život, aby zajal argentinskou špionku. Kvůli vyřazení nepřátelských bombardérů z boje velení naplánovalo troufalou akci proti opevněné letecké základně v Ohňové zemi, nejvzdálenějším koutě jihoamerické pevniny. Black a jeho kamarádi ze SAS jsou vysláni na průzkum. Nepřítel je však odhalí – a oni si musí probojovat cestu zpět…
Po 20 letech se argentinská vojenská junta vrací k moci. Generálové jsou odhodláni znovu dobýt Falklandy.
Black, nyní jako starší poddůstojník, je zpátky v jižním Atlantiku. Hlavou se mu honí vzpomínky, o nichž si myslel, že je již dávno pohřbil. Britská protiletadlová obrana utrpěla při plíživém útoku nepřítele značné škody a argentinské jednotky se opět tajně připravují k útoku na ostrovy. Britská jaderná ponorka skrytě vysazuje na argentinský břeh tým horských jednotek SAS. Něco je však špatně. Byla mise prozrazena od samého začátku? Když osud svede Blacka s dívkou z minulosti, musí čelit konfliktu protichůdných pocitů. Může jí nyní věřit? Dokážou vojáci SAS uniknout včas, aby zařídili zničení nepřátelských bombardérů, a tím se vyhnuli vypuknutí otevřené války (Založil/a: Kůstka)