Drsná škola

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Comics Centrum
ISBN: 978-80-86839-69-1

Comics Centrum 978-80-86839-69-1 128

Strhující akční jízda plná násilí, krve a robotů. Komiks získal v roce 1991 ocenění Eisner Award (Komiksový Oscar) v kategorii nejlepší scenárista/výtvarník. Drsná škola (v originále Hard Boiled) byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka (Blade Runner) Elektrický mravenec. Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor Sin City, 300: Bitva u Thermopyl. Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí maniakálně detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu Blade Runner, později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu Matrix. (Založil/a: matrosh)

antoniana
  12. 12. 2014, 16:21
Jednoduchý příběh alias jeden den v životě výběrčího daní, který není tak úplně tím, čím se zdá být. Strašně mě nadchla kresba, úžasné detaily a pop kulturní odkazy. Schválně kolik obrázků Batmana jste našli? A kolik hákových křížů? Nápisy, loga, obrázky, postavy z animovaných pohádek to vše parodováno nebo převedeno do jiného sdělení. Po přečtení stojí za to projít si knihu znovu a tentokrát se soustředit jen na kresbu.
adevr
  26. 10. 2013, 22:28
Opravdu vydařená komiksová kniha, neskutečně prokreslené panely s detaily....až hanba. :-) Prostě ohňostroj, paráda, a hody pro oči...
mclusky
  2. 1. 2015, 12:08
Vizuální orgasmus. Už po prohlédnutí prvních pár stránek je člověku jasné, že tohle je dílo autora s maniakální láskou ke své práci. Geoff Darrow je šílenec s obsesí detailem. Neuvěřitelná jízda, kterou člověk přečtě jedním dechem za půl hodiny, ale bude se k ní často vracet, protože na ty stránky se dá prostě koukat donekonečna.