Komunikační přístup ke zdvořilosti a jeho aplikace na reklamní texty

Komunikační přístup ke zdvořilosti a jeho aplikace na reklamní texty Originální název: Komunikační přístup ke zdvořilosti a jeho aplikace na reklamní texty
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Bor - 2008
ISBN: 978-80-86807-84-3

Bor (2008) 978-80-86807-84-3 304

Reklama nás pronásleduje na každém kroku, vtírá se nám do života, naznačuje, že máme lupy, neumíme se bez pomoci obléct, umýt, oholit, najíst, zajít k lékaři, vyčistit si zuby. Je tedy nezdvořilá? Můžeme v souvislosti s reklamou vůbec o zdvořilosti uvažovat? A co je to vlastně zdvořilost? Jak se projevuje? Můžeme ji hodnotit a měřit? Těmito otázkami se zabývá Daniela Zítková ve své monografii, která je prvním původním zpracováním problematiky zdvořilosti na rozsáhlém českém materiálu. Je určena pro zájemce o otázky společenské komunikace a společenského kontaktu a přirozeně ani zájemce o reklamní komunikaci. Práce obsahuje v příloze rozsáhlou sbírku reklamních materiálů. (Založil/a: al-ma)