Věštkyně

ISBN: 978-80-249-0859-5

Ikar (2007) 978-80-249-0859-5 376
Ikar (2003)
Knižní klub (1998)

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexandrové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu...

23.44
  18. 8. 2012, 10:49
Autorka je výborná vypravěčka, vtáhne vás do děje, který je realistický, bez nelogických skoků, plynulý, myšlenkově propracovaný. Kritizuje katolickou církev jako instituci a dává akcent na podstatu víry, zároveň se snaží najít pojítko mezi různými vírami a náboženstvími se závěrem, že duchovní podstata lidstva je jen jedna pod různými názvy. Trochu mi vadilo, že překlady svitků, kterými je samotný děj prošpikován a posouvá ho dál, jsou psány současným jazykem, řekla bych, že před 2 tisíci lety měli lidé určitě jiný sloh.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:21
Tuto knihu jsem četla dvakrát :D jako puberťačka a nyní. Kniha byla napínavá, ale občas trošku zdlouhavé pasáže. Michael byl tajemný, ale já bych byla mnohem víc naštvaná, kdybych se dozvěděla, co je zač a co měl za úkol :P Ale jinak kniha moc pěkná, doporučuji :)