Filozof, který nebyl moudrý

Filozof, který nebyl moudrý Originální název: Le philosophe qui n'était pas sage
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Rybka Publishers - 2013
ISBN: 978-80-87067-14-7

Rybka Publishers (2013) 978-80-87067-14-7 220

Byl vlahý večer a zdálo se, že prales v horkém soumraku zadržuje dech. Šamanka Elianta seděla před vchodem do své chýše a sledovala Sandra, který se k ní blížil. Proč se ten tajemný cizinec, prý filozof, s takovou urputností tajně snaží zničit mír a harmonický život jejího kmene? Už nepoznávala své blízké, nerozuměla jejich reakcím… Co provedli, aby si něco takového zasloužili? Elianta cítila, jak v ní s každou hodinou roste odhodlání nedovolit tomu muži, aby si zahrával s jejich štěstím…
Další kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je podmanivým a inspirativním příběhem, který nás přivádí do srdce Amazonie a ponouká nás k zamyšlení nad vlastní existencí a nad způsobem života, který vedeme.
Sandro, mladý filozof žijící v New Yorku, se vypraví mezi jihoamerické indiány, které viní z rituální vraždy své ženy. Zosnuje důmyslnou pomstu a rozhodne se podkopat samotné základy, na nichž spočívá jejich kultura a přístup k životu: harmonické sepětí s přírodou, rovnováha, vnitřní svoboda, intenzivní prožívání přítomnosti a autentická spiritualita. Pokusí se jim vštípit hodnoty, které jsou vlastní západní společnosti: konzum, honba za mamomem, materialismus, racionalita, kult individualismu, soutěživost a egoismus. Podaří se Sandrovi, představiteli moderní západní civilizace, narušit harmonický svět "primitivních" divochů? Byla Sandrova žena skutečně rituálně obětována?
Kniha Filozof, který nebyl moudrý je příběhem střetu dvou pojetí života, která stojí proti sobě, ale také výpravou do hlubin lidské duše. (Založil/a: Moreanne)

Reliance
  17. 5. 2015, 23:34
Divím se, že má tak málo přečtení a komentářů.. Přečetla jsem ji za jeden den, zaujala mě svým názvem.. Nečekala jsem od toho duchovní čtení (nečetla jsem žádné recenze dopředu), ale je to jedno z nejvýstižnějších čtení tohoto typu, co jsem kdy četla.. Žádné imaginární těžko pochopitelné věci (nic proti nim, ale u některých mám pocit, že je to jen plácání) a je to i hodne čtivě napsané.. Má to příběh i zajímavou zápletku.. Chvílemi je to knížka smutná, ale má dobrý konec. :)
Nifrea
  15. 1. 2014, 9:10
Knížka se mi vcelku líbila, oproti jiným duchovnějším knížkám je psaná docela lehce a jednoduše, žádný velký úvahy se tu nenajdou, ale co mě docela zklamalo, byl ten nějak násilně nalepenej romantickej konec jak z americkýho filmu. To byla taková hořká tečka, která mi nějak nekorespondovala se zbytkem příběhu.
Cermag
  24. 11. 2016, 13:16
Příjemná kniha, co se týče zamyšlení, bohužel v porovnání s "Mužem, který chtěl být šťastný" se mi moc nelíbila. Myšlenky k zamyšlení jsou podobně hluboké, nicméně nejvíce mi na této knize vadil negativní nádech. Celou dobu je to taková obrácená psychologie, kdy ukazováním toho špatného si člověk uvědomuje to dobré, bohužel to na mě celou dobu působí tak nějak negativně a pozitivní přístup ve výše zmíněné knize se mi líbil mnohem více.
magdii
  20. 6. 2015, 8:33
knížka pro mě byla docela zklamáním, jako první jsem četla Bůh, který chodí po světě inkognito a ted jsem očekávala stejnou kvalitu a poutavost. Pravda, že mě několikrát zamrazilo jak jednotlivec dokáže zničit život skupině štastných a vyrovaných lidí
j.g.konecny
  17. 3. 2016, 21:13
Tak trochu z donuceni okolnostmi jsem knihu precetl za jediny den. Nasel jsem si v ni mnoho narazek na spotrebni a prazdny zivot, ktery dnes vedeme. Neni lehke se odstrihnout, ale zjisteni, ze nekomu stoji za to, o tom napsat knihu, je povzbudive. ;-)
Alenina
  27. 10. 2013, 19:55
Nejdřív jsem byla zklamaná, protože jsem asi hodnotila podle předchozí knihy a nějak jsem se nemohla do této knihy dostat. Jak jsem četla knihu víc, tak se mi líbila o to víc. Místama jsem byla smutná...to když jsem si uvědomila, že jsem součástí "pokroku"...