Z rejstříků paměti

Originální název: Z rejstříků paměti

Janáčkova akademie múzických umění v Brně - 2013
ISBN: 978-80-7460-035-7

Janáčkova akademie múzických umění v Brně (2013) 978-80-7460-035-7 180

Kniha Z rejstříků paměti, vydávaná k devadesátinám prof. Aleny Veselé, přináší živé svědectví o devadesáti letech prožitých s hudbou a ve službách hudbě v nejširším smyslu slova, neboť hudba provázela Alenu Veselou od nejútlejšího dětství. Před očima nám ožívají postavy jako Zdeňka Illnerová, Janáčkova žačka a první učitelka klavíru Aleny Veselé, či prof. František Michálek, který určil její směřování tím, že jí doporučil studium hry na varhany. Setkáváme se s Václavem Talichem, Vítězslavem Novákem, Vítězslavou Kaprálovou či Rudolfem Firkušným… Sledujeme osudy Janáčkovy akademie od jejího založení až po současnost, včetně pohnutého období změn v letech 1990–1997, kdy Alena Veselá stála v čele akademie. Alenu Veselou poznáváme také jako pedagožku, vášnivou milovnici sportu, provázíme ji na jejích zahraničních koncertních cestách. (Založil/a: CarolineS)

#hudba
Alena Veselá Alena Veselá