Divadlo španělského zlatého věku

Divadlo španělského zlatého věku Originální název: Divadlo španělského zlatého věku
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Akademie múzických umění - 2013
ISBN: 978-80-7331-258-9

Akademie múzických umění (2013) 978-80-7331-258-9 234
Divadelní ústav (1995) 80-7008-049-3 147

Druhé vydání žádané knihy Vladimíra Mikeše Divadlo španělského zlatého věku je jedinou monografickou publikací na českém knižním trhu věnující se nejslavnějšímu období španělského divadla.

V jednotlivých kapitolách jsou představeni autoři divadelních her renesance a baroka a stručně jejich inscenační praxe. Zvláštní kapitoly jsou věnovány životu a dílu Lope de Vegy a Calderóna de la Barky. Hlavní důraz je kladen na umělecké i lidské působení jednotlivých autorů na jejich současnost a zpětně také duch doby odražený v jejich díle. Kniha je (kromě řady faktografických údajů) souborem interpretačních esejů. Autor tu na podkladě divadelních her a historických údajů přináší především vhled do ducha a morálky doby, snaží se ho uchopit a na jeho základě ovšem také zračit dobu naší. (Založil/a: al-ma)

#drama
Vladimír Mikeš Vladimír Mikeš