Duhový had

ISBN: 978-80-7466-508-0

Alpress (2015) 978-80-7466-508-0 512
Alpress (2003) 80-85975-00-9 512
Knižní klub (1995)

Osmnáctiletá Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se sama vypraví do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě Merinda. Ta se jí poté stane novým domovem, kde prožívá léta šťastného manželství. Stále jí však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování rozluštila tajemství rodové kletby a zlomila její krutou moc.

PeťkaW.
  24. 9. 2016, 17:19
Woodová umí psát dlouhé knihy. Rozhodně se čtou lépe, než její kratší romány, ve kterých nemůže zužitkovat svou čtivost a propracovanost. Duhový had je skvělým společníkem pro dlouhé večery. Seznámíte se s mnoha postavami v řadách několika desítek let, objevíte nové kultury a tradice, procestujete kus světa... a kdo má podobný styl nebo konkrétně tuto autorku rád, nebude zklamaný. Náročnější čtenáři budou možná trochu zklamaní opakováním několika motivů v knize a místy zbytečným natahováním, ale jinak můžu román doporučit.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:50
Nádherná kniha, dělala jsem na ní i referát do školy. Dle mě opět jedna z nejlepších knížek od této spisovatelky. Rozhodně doporučuji přečíst.