Baron Prášil

Baron Prášil Originální název: Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande, Feldzuge und lustige Abenteuer desFreiherrn von Munchhausen, wie er dieselben bei der Flasche im Zirkel seiner Freunde selbst erzahlen

Academia - 2000
ISBN: 80-200-0499-8

Academia (2000) 80-200-0499-8 196
Naše vojsko (1958)

SVĚT CHCE BÝT KLAMÁN, říka známe přísloví a kdoví, zda není jeho tvůrcem sám Baron Prášil, nekorunovaný král všech lhářů. Byl-li pan baron Z Munchhausenu - český baron Prášil notorický lhář a šejdíř či jen blouznivý fantasta a rozený řečník, bohužel nevíme, neznali jsme ho. Byli bychom se museli narodit o dvě století dříve, v r. 1720 v městečku Bodenwerderu poblíže Hannoveru. Tam bylo dědičné sídlo starého šlechtického rodu Munchhausenů, jehož byl Karl Friedrich Hieronymus přímým a nadějným potomkem ... (text vydavatele) (Založil/a: matrosh)

Gottfried August Burger Gottfried August Burger
*31.12.1747 - †08.06.1794

Andulka
  11. 2. 2011, 20:25
Jako mala sem tyhle pribehy vazne zrala, musela jsem se ale sveho starsiho bratra ujistovat, jestli sou vsechny ty pribehy opravdu mozne. :) No, ted uz vim, ze ne.. Rozhodne je to ale kniha nadmiru zabavna.