Volně padat jako ve snu

Volně padat jako ve snu Originální název: Faller fritt som i en dröm
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-4998-5

Moba (2013) 978-80-243-4998-5 658

Lars M. Johansson se vrací k dvacet let starému případu nevyjasněné vraždy švédského ministerského předsedy Olofa Palmeho. Počet svědků i podezřelých se snížil a důkazy chybí. Původní vyšetřování plné hrůzných nesrovnalostí a slepých uliček je ostře kritizováno, ve sledu událostí se však i poctivý policista Johansson mění v homo politicus. Otevírá se prostor pro korupci a policejní vyšetřování se mění v soukromou mstu. Kdo za tím vším stojí? A podaří se konečně objasnit jeden z největších kriminálních případů novodobé historie? (Založil/a: al-ma)

23.44
  7. 4. 2014, 7:31
Zajímavé téma, čtivý styl. Je vidět, že autor je kriminalista, vyzná se. Ale kniha mě dost nudila. Je velmi podrobná, krok za krokem. Večeře o devíti chodech je detailně popsaná včetně druhu podávaného vína, aniž by to bylo přínosem pro děj. Každá minuta, každý rozhovor... Když jsem občas vynechala půl stránky, vlastně mi nic neuteklo.