Případ hrozníčkové náušnice

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5562-7

Moba (2013) 978-80-243-5562-7 256

Třetí část série dobrodružných historických detektivek z doby Velké Moravy. Hlavními hrdiny a velkomoravskými "detektivy" jsou Slavomír, kníže z mojmírovského rodu (skutečná postava) a jeho vikinský přítel Erik. Příběh začíná roku 863 pod hradištěm Děvín. Poselstvo vedené Slavomírem a Erikem na Moravu přivádí řecké bratry Konstantina a Metoděje...
Edice: Historické krimi romány (Založil/a: al-ma)

Děčínský
  3. 7. 2016, 8:33
Antonín Češka se ponořil hlouběji do českých dějin, do doby Velkomoravské říše (příchod Konstantina a Metoděje). Případ hrozníčkové náušnice nám představuje dvojici upovídaných pátračů, která je velmi úspěšná v odhalování starověkých zločinů (i v dalších dílech seriálu). Je to skutečná drzost dávat do úst hrdinům, z doby kdy neznáme ani podstatná data historických událostí, takové detaily jako běžné výrazy současné doby. I významní vzdělanci dřívější doby hovořili jednoduchým jazykem. Stačí si přečíst zprávy kronikářů i až o stovky let později napsaných!
Jiří Zacpal
  3. 11. 2016, 16:04
Dějiny Velké Moravy jsou pro mne dost atraktivní téma. Je proto škoda, že tato kniha mne vůbec nezaujala. Když jsem přemýšlel proč, tak je to především proto, že děj je prostý, nezajímavý, nepřináší žádné překvapení. Dalším důvodem, proč mne kniha nezaujala je minimum děje. Většinu stran tvoří rozhovor Slavomíra s někým. Když už by se něco mohlo dít, je to spláchnuto krátkým popisem, že se tak stalo. Popis prostředí, nálady, děje takřka nulový. Škoda. Další díly už asi nebudu mít sílu přečíst.