Říkej mi Princezno

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-693-8

Host (2013) 978-80-7294-693-8 296

Kriminální inspektorka Louise Ricková z oddělení vražd kodaňské policie řeší případ mladé ženy, která se na schůzce stala obětí znásilnění. Louise si brzy uvědomí, že vyšetřování bude složitější, než si zpočátku myslela: oběť poznala násilníka na internetové seznamce, kde vystupoval pod falešnou identitou. Louise začne zkoumat nevyřešené případy znásilnění a narazí na brutální útoky, které odpovídají profilu pachatele. Dochází však k nečekanému a tragickému vývoji situace: je nalezena mrtvá mladá žena a podobnosti jednotlivých případů jsou hrozivé. Chladnokrevný pachatel zneužívá stále rostoucího trendu seznamování online. Prestože se Louise podaří odhalit několik pseudonymů, pod nimiž muž vystupoval, všechny pokusy odkrýt jeho pravou identitu jsou bezúspěšné. Když se Louisina přítelkyně, novinářka Camilla Lindová, svěří, že i ona se schází s mužem, kterého poznala na internetu, Louise si uvědomí, že jediným způsobem, jak může dopadnout vraha, je jít na internet — a na schůzku. (Založil/a: al-ma)

Sara Blædel Sara Blædel
*06.08.1964

Martin Klíma
  2. 3. 2016, 10:05
Továrna na detektivky

Skandinávie je momentálně taková továrna na detektivky a krimi literaturu. Některé kousky jsou povedenější než druhé, ale zase alespoň je tu opravdová konkurence. Jak v ní obstála Bladelová? Dle mého nijak zvlášť dobře. Což o to obsah příběhu zaujme, ale samotné zpracování už tolik ne. Autorka se dle mého až moc soustředila na psychologickou stránku oběti až jsem si někdy připadal, že čtu spíše odbornou literaturu na téma: Znásilněné a jejich chování……Představoval bych si také víc napětí a některé pasáže mně přišli i nesmyslné či dokonce zbytečné. Postavy hodnotím, tak průměrně. Některé si oblíbíte a některé naopak, ale tak už to prostě chodí. Nutno však říct, že u některých by nebylo od věci je více propracovat. Počtem stran je kniha spíše kratší (293 stran), takže na takové to čtení 1 až 3 dny je naprosto ideální. Závěr je uspokojivý a dalším mínusem jinak může být i to, že vám možná potrvá se začíst. Příběh nicméně občas i překvapí, je ucelený a uzavřený, má zajímavou zápletku a jeho čtení není kdovíjak dlouhá záležitost. Takové jsou tedy klady tohoto díla. Já osobně se ještě rozmyslím, jestli zkusím od této autorky další knihu. Doporučuji rozhodně spíš něco od Karin Fossumové. Knihy od ní jsou podle mě veledíla. Na závěr klasicky opět hodnocení procenty. Knize Říkej mi princezno uděluju 60%.
Kebab Bursa
  2. 6. 2014, 18:48
Zlákala mě zápletka s tolik populárními internetovými seznamkami, bohužel detektivku provázely nejasnosti, nelogičnosti a byla příliš přímočará. Nakonec mi chybělo i pár stránek na závěr, které by příběh uzavřely. Zlatý fond skandinávských detektivek je jinde.
Nikolka001
  3. 11. 2013, 21:40
Od knihy jsem čekala něco více. Detektivka, která mě moc neuhrnula. Občas hodně nudila a někdy zase bavila. Určitě se do této knihy nemám v plánu znovu pouštět. Jednou stačilo. Jsem celkem zklamaná. Čekala jsem větší zápletku a akci. :/ :)