Svět, který stvořil Jones

Svět, který stvořil Jones Originální název: The World Jones Made

Laser-books - 2003
ISBN: 80-7193-160-8

Laser-books (2003) 80-7193-160-8 222

Floyd Jones je zachmuřený, nehezký, trochu šílený, ale v krátké době se z jarmarečního jasnovidce stává vůdcem mas, který otřásá celou planetou. Dar předprožití mu skutečně zjednodušuje cestu na vrchol moci, ale přesto to není příčina příchodu nového mesiáše. Jones dává lidem, ovlivněným právě skončenou atomovou válkou, něco navíc, něco, po čem touží ze všeho nejvíce - sen. A přesto, že dovede svět na pokraj záhuby, zástupy Jonesových uctívačů rostou...

Držíte v ruce román, který se v době, kdy byl napsán, odehrával v daleké budoucnosti; ta už je dnes pro nás vlastně minulostí. To ale v žádném případě neubírá druhému románu P. K. Dicka na čtivosti a na aktuálnosti. (Založil/a: matrosh)

ondrasek
  28. 4. 2012, 23:44
Knihu jsem nebyl štonc dočíst, nebavila mě, ale kousl jsem se a řekl si, že ji musim dorazit.
Myšlenka neni špatná, tři dějové linie (jedna se točí kolem jasnovidce Jonese, druhá kolem Emzáků nazývaných Tuláci a třetí kolem zmutovaných lidí "Venušanů") se nakonec protnou a vyústí v jakés takés finále.
Styl psaní mě však do děje vůbec nevtáhl a bylo mi celkem jedno, jak to dopadne, chtěl jsem to už mít za sebou. Před touto knihou jsem zkoušel Sluneční loterii, odložil jsem ji po cca 30ti stranách. Philip K. Dick zkrátka nebude autorem pro mě (a to jsem nadšený scifi fanoušek).
Ange014
  12. 9. 2012, 23:27
Myslím, že tohle byla jedna z autorových prvních knížek a je to poznat. Philip K. Dick patří k mým oblíbeným autorům, ale Svět, který stvořil Jones mě nudil a buď jsem se do děje moc zamotala nebo tam skutečně bylo několik nesmyslů.