Sluneční loterie

Sluneční loterie Originální název: Solar Lottery

Laser-books - 1999
ISBN: 80-7193-064-4

Laser-books (1999) 80-7193-064-4 216

Jsme v roce 2203 na planetě Zemi ve Federaci devíti planet, jejímž hlavním městem je Batávie. Státy již neexistují. Federace je jakási feudálně kapitalistická společnost řízená náhodou. Lidstvo je proto silně pověrčivé, ověšuje se amulety a talismany a oddává se hazardním hrám. Hlavou Federace je Quizmaster, který je volen náhodným seskupením atomů v zařízení zvaném "Lahev". Je možno ho legálně zabít a tím nastoupit na jeho místo. Vraha určuje Shromáždění Výzvy a vrahovu akci sleduje celý svět na obrazovkách...

Sluneční loterie je prvním Dickovým románem, který napsal ve svých dvaceti šesti letech. Ale už v této knize se odráží Dickovo mistrovství. (Založil/a: matrosh)

Dejf!
  13. 9. 2011, 18:07
První Dick co sem četl a ne jen viděl. Mohu-li srovnávat s filmovými adaptacemi jeho novějších děl, tak už zde je jasně patrná stylizace a často jsem se načapal při tom, jak si doplňuji obrazy z filmů do děje. To svědčí o velké promyšlenosti a provázanosti autorových děl - světů.