Výcvik psa k dokonalé poslušnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-3978-6

Grada (2012) 978-80-247-3978-6 144

Původně anglické slovo "obedience" znamená poslušnost či ovladatelnost. A naučit psa naprosté poslušnosti bývá pro jeho majitele často problém. Tato krásně zpracovaná kniha k řešení tohoto problému hodně přispěje,. Jsou v ní srozumitelně popsány postupy při trénování cviků, které spadají do obedience - jde o povely "Sedni", "Lehni", "Ke mně", "Zůstaň", zaujmutí základního postavení, přivolání, chůzi u nohy, vyslání psa do určitého směru a do určitého prostoru, aportování, zdolání překážky a rozlišování předmětu podle pachu. Velkou předností této knížky je, že ji může používat opravdu každý a to kdekoli a kdykoli, pro psy jakéhokoli plemene, různých povah a stáří. Nesmírně instruktivní jsou fotografie, které autorka zařadila s citem a jasným záměrem čtenáři vyložit vše takříkajíc po lopatě. Najednou se zdá být vše logické a jednoduché, přitom pro psa i majitele zábavné. (Založil/a: Jamesová)