Kuchařka stařenky Oggové

Kuchařka stařenky Oggové Originální název: Nanny Ogg's Cookbook
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Talpress - 2001

Talpress (2001)

Říká se, že láska prochází žaludkem, ale Stařenka Oggová říká, že ten, co tohle tvrdí, nezná dobře anatomii. Originální sbírka jejích receptů povzbudí erotický život v každém věku. Suroviny jsou dostupné i u nás, takže se i vy můžete o zázračném účinku Stařenčiných jídel sami přesvědčit. Bohatě ilustrovaná kuchařka je doplněna mnoha dalšími informacemi, například o stolování trpaslíků i trollů nebo o filozofii vaření. Přemýšlíte o vhodném vánočním dárku pro slečnu či dámu? Už nemusíte.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

prkali
  2. 2. 2013, 20:24
Je důležité vědět, že v této knize, naprosto nepostradatelné v každé domácnosti, nenajdeme jen recepty kuchařské ( "Člověk tak nějak instinktivně cítí, že "kousek" másla bude víc než "špetka" pepře, ale asi méně než "trocha" mouky, ale neobjevili jsme spolehlivý způsob, jak změřit "ždibek", natož "podle chuti"."), ale také dobré rady všeho druhu! Např.: "Dárky pro novorozeně je třeba pořádně promyslet. Matka by si nejraděj přála velkej pytel plínek, někoho, kdo by za ni pral, a dlouhou a klidnou dovolenou někde daleko od svýho manžela. Bude se muset pravděpodobně spokojit s kyticí a v lepší společnosti se stříbrnou lžičkou. Hodně jí také pomůžete, když dáte něco ostatním dětem v rodině, které se s příchodem nového dítěte cítí odstrčené. Já jim vždycky dám několik pohlavků a slib, že když okamžitě nepřestanou ječet, dostanou další."
Bruffie
  29. 7. 2014, 21:40
Recepty, které fungují :-).Jahodového klátila jsem měla čest poznat v několika verzích, nejlepší byl na FF v Chotěboři, ale i ostatní recepisy a poučení do života...
Pořádná dáma má mít v posteli na sobě alespoň něco... Gyta Oggová nosí klobouk :-)
spookee
  11. 4. 2012, 13:50
Když jsem si tuto knihu kupovala, očekávala jsem něco jako obyčejnou kuchařku v prečetovském obalu, aby víc vydělala... :) Ale popravdě! Tak zábavně jsem snad ještě nevařila!! Kdo vyzkoušel jahodového klátila, ví, o čem mluvím.
Vé-Vé
  29. 3. 2014, 18:07
Přiznejme si, že všichni chceme zkusit Jahodového klátila a nestydíme se vystavit tuhle kuchařku vedle dalšího zázraku Ostrovů - Olivera
magnas
  23. 10. 2009, 20:41
fantasy a jídlo v jednom, co víc si přát
ffoxik
  18. 4. 2016, 22:37
Báječný doplněk k mnoha postavám ze Zeměplochy. Recepty jsou pro našince poněkud nezvyklé a často je člověk trochu na štíru se surovinami. Nicméně při troše snahy se s tím člověk nějak popere. Taková drobnost - některé recepty jsou dělané tak trochu od stolu. Takové ovčí oči se dělají podle uvedeného návodu dost nesnadno. Ale na druhou stranu o to ani v této knize moc nejde a já používám často ovčí oči ke škodolibému strašení mých hostů když jim říkám co bude k jídlu :)
hervissa
  29. 9. 2014, 19:40
Kniha, která nesmí chybět na poličce žádné zeměplošské fanynky - tedy, žádné dobře vychované mladé dámy, abychom to uvedli na pravou míru ;)
Výborné recepty jsou prokládány vtipnými radami a zajímavostmi z (nejen) jídelní kultury Zeměplochy, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na rtech :)
Vskutku ideální dárek pro všechny milovnice dobrého jídla a humoru :D