Už nejsem vaše dcera

Originální název: Ich bin nicht mehr eure Tochter

Knižní klub - 1995
ISBN: 80-7176-140-0

Knižní klub (1995) 80-7176-140-0 295

Karin Jäckelová se zajímá o sexuální zneužívání žen, a tak s jednou z nich podle jejího vyprávění napsala knihu. Příběh vypráví o Monice B., která byla obětí zněužívání dlouhých 17 let, než našla odvahu podat na otce trestní oznámení. (Založil/a: marta-b)

Karin Jäckel Karin Jäckel
*22.07.1948

marta-b
  23. 3. 2010, 15:54
Neuvěřitelně šokující kniha. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla, je to popsané vážně dost realisticky a jestli někdo něco takového někdy skutečně zažil, je to neuvěřitelné zvěrstvo.
Lucy1994
  22. 8. 2014, 19:11
Tuto knihu si dovolím hodnotit. Někdo to nedokáže, já ano - zaslouží si to. Už jen proto, že ta paní Monika našla tolik odvahy, a nechala svůj příběh publikovat v knize. Navíc vše bylo popsáno tak "detailně", až to hezké nebylo, a někdo si může říct, že je to napsané krutě. Tak ať. Děti, které jsou takto zneužívané, mohou získat odvahu právě z této knihy. Nebudou se cítit sami. Pomůže jim to více, než kdyby četly jen o nějakém "náznaku". Nebylo to hezké téma. Ale bylo to napsáno čtivě, citlivě, detailně, realisticky. Myslím, že po přečtení této knihy by získali sexuálně zneužívané lidi odvahu proti tomu bojovat, něco udělat. Proto tuto knihu hodnotím tak, jak hodnotím.
Ninuška
  27. 10. 2013, 17:47
Jestli tohle psal sám život, pak je to ten nejhorší spisovatel. Tohle bylo asi to nejdrsnější, co jsem kdy četla. Hodnotit takovéhle zvěrstvo nebudu, ani se to nedá. Z knihy se mi dělalo špatně a neumím si představit nebo nějak vysvětlit, že se tohle doopravdy stalo... už nikdy víc!
ivuliiinek
  6. 5. 2013, 16:25
Hodně drsné, měla jsem několikrát chuť tu knížku zavřít a nedočíst. Je neuvěřitelné, že se tohle může v dnešní době vůbec dít...
ptacichripkaa
  30. 8. 2011, 13:54
Obdivuji Moniku z knihy, že se dokázala svým tyranům postavit a podat trestní oznámení, ale léta týraní a sexuálního násilí zanechají stopy a následky na celý život. A to jí to dělali lidi co ji měli chránit. Prostě hnus. Knihu jsem četla dvakrát a stačilo.
Hana13
  14. 6. 2016, 21:00
Jsem jedna z obětí sexuálního zneužívání vlastním otcem a to od dětství mnoho let. Poprvé jsem to řekla ve 30 letech a tato kniha mi v tom velice pomohla. Pomohla mi v tom, že jsem zjistila, že v této situaci nejsem sama. S příběhem z této knihy jsem se v mnoha věcech ztotožňovala. Nyní mám velikou potřebu pomáhat druhým. Přála bych si, aby těchto dětí bylo co nejméně. Když tak aby měli šanci pomocné ruky, kterou já jsem neměla. Do dnes mám veliké psychické problémy.
MollaBlack
  11. 2. 2014, 9:06
Tuto knihu nemůžu ani ohodnotit, protože z ní prostě nejde mít dobrý pocit.. opravdu neskutečné, co se v rodině může dít..
tlachalek
  5. 8. 2013, 12:24
Jak píší již mnozí pode mnou, tak i já jsem několikrát knihu s odporem odložila. Nakonec jsem ji dočetla, ale měla jsem co dělat. Vše bylo popsáno skutečně detailně a obdiv patří hlavní hrdince, že v sobě našla tolik síly, aby vystoupila proti svým tyranům.
pasqviL
  14. 8. 2012, 19:04
Hodně šokující kniha, o hnusných lidech kteří mají děti. Četl jsem knihu když mi bylo 15 let a spolu s filmem Reqviem za sen mě hodně ovlivnila.
Jaknive
  16. 7. 2011, 22:53
Knížku mám doma v knihovně, ale myslím, že už ji znova číst nebudu. Příběh o naprostém bezpráví, týrání, utrpení mě tak dostal, že už si jej připomínat nechci. Nevím co dolů před obětí, která byla schopná si všechno toto znova a znova při psaní této knihy připomínat.:-((((((((
Luczynka
  24. 1. 2011, 0:51
Začátek knihy mě nebavil a přála jsem si, abych našla chuť číst dál. Ale po přečtení této knihy mi vyskočila husí kůže. Kniha je popisovaná opravdu otevřeně a žít takový život...to musí být opravdu hrozné.