Hippokratova přísaha

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0793-3

Ikar (2006) 80-249-0793-3 456
Ikar (2002)

Vyšlo také pod názvem Na rozhraní života.

Dramatické osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkávají v prvním ročníku na Castillově lékařské fakultě v Kalifornii. Každá z nich má svůj vysněný životní cíl. Energická a ctižádostivá Ruth chce dokázat své schopnosti otci - praktickému lékaři, který ji od dětství podceňuje, plachá Mickey, jejíž tvář hyzdí ošklivé mateřské znamení, je rozhodnuta pomáhat postiženým stejně jako ano a krásná míšenka Sondra, která nikdy nepoznala pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých předků - v Africe. Roky náročného studia, stáží, praxe, atestací, léta nezměrného úsilí a osobního odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni, i když musí slevit hodně ze svých ideálů, Ruth - premiantka ročníku - se stane obětavou matkou, ale současně i vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, a Mickey, která se díky experimentálnímu kosmetickému zásahu zbaví svého prokletí, obětuje osobní život kariéře a proslaví se v oboru plastické chirurgie. Ani ti profesionálně nejúspěšnější se však nevyhnou omylům, zklamáním, krizím, milostným prohrám čí rodinným tragédiím, jež přináší život. Ale Ruth, Sondra a Mickey se nevzdávají. Snaží se dostát Hippokratově přísaze, pracovat a žít tak, aby beze zbytku dostály svému poslání - lékařskému i lidskému.

smajlinka
  2. 6. 2014, 12:22
Tři příběhy třech silných žen, které toho hodně dokázaly, ale se svými chybami jsou lidské a proto čtenáři tak blízké. Obdivuji všechny lékaře, je to ne povolání, ale poslání, kterému je třeba přinést spoustu obětí. Moc pěkná knížka od výborné vypravěčky. A je to tak-velká přátelství ze školy mnohdy končí tak, jak v knížce :-(
Neli.studentka
  22. 6. 2015, 14:23
Jednou větou: Kniha mě bavila od začátku až do konce. Čtenář v ní nalezne snad všechny emoce a já konkrétně jsem se nemohla dočkat, až se dozvím, jak to s těmi různými osudy tří žen dopadne. Nejedná se o žádnou červenou knihovnu a dobarvované příběhy. Prostě takový je život!
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:10
Doporučení na tuto knihu jsem dostala od paní, kterou učím. O autorce jsem slyšela ve spojitosti s historickými romány a nevěděla jsem, co čekat. Knížka mě ale naprosto dostala, byla neskutečně čtivá a všechny tři hrdinky mi byly moc sympatické. Rozhodně jedna z mých nej knih, ke které se po čase určitě vrátím.
chegulina
  22. 12. 2010, 17:39
Knihy od Barbary Wood se mi vždy moc libili,ale co mě docela uráží je,že je přirovnávají pomalu k telenovele.Je fakt,že filmové zpracování stojí za dvě věci,ale knížky jsou napínavé a čtivé.
Hradečačka
  20. 8. 2016, 0:24
K této knize jsem se po čase vrátila a znovu se mi velmi líbila. Její hrdinky jsou velice krásně prokreslené, poutavý déj,knihu bych rozhodně doporučila.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:59
Druhá nejlepší kniha od této spisovatelky. Krásný příběh tří žen které mají, ale zároveň nemají stejný cíl. Strhující příběh, který Vás pohltí. Jen chudinka Sondra dle mě dopadla nejhůhře. Rozhodně si knihu přečtěte.
Sova
  28. 8. 2011, 13:26
Tahle knížka byla neuvěřitelně čtivá! Fantasticky zpracovaný běh času, aniž by byl čtenář o něco ochuzen. Tři příběhy propletené v jeden poutavý. Člověk se párkrát zamyslí i nad svým životem. Jak mu utíká, jestli se odehrává tak, jak by měl... No prostě skvělé.