Perníková chaloupka

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Vyšehrad - 2013
ISBN: 978-80-7429-336-8

Vyšehrad (2013) 978-80-7429-336-8 296

V krátkém časovém sledu dojde ve středním Švédsku k několika bestiálním vraždám, které zpočátku zdánlivě nemají nic společného. Když komisař Conny Sjöberg z policejní stanice ve stockholmské čtvrti Hammarby začne tušit, že mají spojitost, případ dostane děsuplný ráz. Někde se pohybuje člověk, jehož pohnutky jsou velmi osobní a ojedinělé a který se před ničím nezastaví. Stáváme se svědky strašlivých vražd, sledujeme práci policie pod vedením komisaře Conny Sjöberga a vyšetřovatelky Petry Westmanové. Švédská spisovatelka Carin Gerhardsen nás nechá nahlížet do deníku vraha a barvitě a detailně líčí prostředí velkoměsta i předměstí i charaktery a sociální východiska postav, které jsou psychologickou kresbou nezapomenutelné. (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Carin Gerhardsen Carin Gerhardsen
*06.12.1962

mitulka
  26. 6. 2013, 17:54
Pro mě to byla velice příjemná oddechová krimi. Není tu nic, co by bylo bralo dech a nic mimořádně napínavého, spíš se jedná o psychologii vraha. Ale závěr, tak ten mě opravdu dostal, ten jsem opravdu nečekala.