Můj čas

Můj čas Originální název: My Time

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-328-8

Jota (2013) 978-80-7462-328-8 296

Detailní a důvěrná zpověď nejslavnějšího britského cyklisty všech dob o trnité cestě k úspěchu. Cyklista Bradley Wiggins patří k nejpopulárnějším sportovcům současnosti. Do historie se zapsal 22. července 2012, kdy jako první britský cyklista vyhrál Tour de France. O deset dní později získal zlatou olympijskou medaili v časovce v Londýně a stal se nejúspěšnějším olympionikem své země. „Wiggo“, chlapec z londýnského Kilburnu, se tak v mžiku stal národním hrdinou. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá. Pouhé dva roky před tímto triumfem stál Wiggins na okraji propasti. Jeho halasně propagovaný pokus o dobytí Tour de France v roce 2010 skončil fiaskem. Kvůli chabým výsledkům a nevalné formě mu hrozil vyhazov z týmu Sky, a navíc ho velmi zasáhla tragická zpráva o smrti dědečka George, který ho odmala vychovával a vedl k cyklistice. Wiggins se ocitl na samém dně a musel překonat sám sebe, aby našel sílu, která by mu pomohla probojovat se zpět na výsluní. Z nezdolné houževnatosti a píle se zrodil fenomenální sportovec, díky němuž získala cyklistika v Británii ohromnou popularitu a vystoupila ze stínu tradičních ostrovních sportů — fotbalu a kriketu. (Založil/a: al-ma)

Ondřej Havala
  17. 11. 2016, 20:18
Dnes už ikona světové cyklistiky. Vcelku čtivý životopis až po jeho největší úspěch na staré dámě. Je zajímavé jak popisuje jeho vztah s Chrisem Froomem.