Cévní sonografie

Cévní sonografie

Podtitul: repetitorium ultrazvukové cévní diagnostiky a atlas nálezů na DVD

Originální název: Cévní sonografie
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-3974-8

Grada (2013) 978-80-247-3974-8 328

Po úspěšné publikaci \"Sonografie velkých krčních cév\", která dostala cenu odborné společnosti a byla rychle rozebrána, se ujal autor sepsání komplexní publikace, která zahrnuje sonografické vyšetření celého cévního systému. Kniha je určena lékařům, kteří začínají s ultrazvukovou diagnostikou, ale užitečné informace a tipy v ní naleznou i \"pokročilí\". Kniha obsahuje repetitorium cévní sonografie, vyšetřovací techniku s normálními nálezy. Další kapitoly obsahují patologické nálezy a stavy po operacích a intervencích, vše samozřejmě na tepenném i žilním cévním systému. Textová část je doplněna 1222 názornými obrázky na přiloženém DVD. Didaktická publikace podobného rozsahu a kvality na našem trhu z tohoto oboru dosud není. Ocení ji kromě lékařů oddělení zobrazovacích metod i internisté, angiologové, kardiologové, intervenční radiologové a praktičtí lékaři. (Založil/a: Kůstka)