Dobrou a ještě lepší neděli

Dobrou a ještě lepší neděli Originální název: Dobrou a ještě lepší neděli

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4394-8

Knižní klub (2014) 978-80-242-4394-8 128
Knižní klub (2008) 978-80-242-2070-3 125

Laskavá vyprávění Františka Nepila (1929-1995) rozjasňovala po několik let rozhlasovým posluchačům nedělní rána. Nechybí v nich nic z toho, co pro něho bylo příznačné a co z něho činilo autora tolik milovaného a tolik oblíbeného - tolerantní nadhled, neotřelý pohled na věci dávno známé, které náhle jako by se jevily ve zcela novém světle, ani v dnešní době tolik potřebná láska k vlasti a k tradičním, často jakoby zapomenutým hodnotám. Dobrou a ještě lepší neděli je další titul v řadě Nepilových knížek vydávaných v Knižním klubu. Paní Zdena Nepilová k původním dvaceti sedmi fejetonům přidala ještě dva dosud nepublikované. (Založil/a: marta-b)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

marta-b
  23. 3. 2010, 20:37
Celá knížka ve mně navozovala takovou pohodovou náladu a zaháněla všechny chmury. Nejvíc se mi asi líbilo povídání o Vánocích a taky o tom, jak se František Nepil setkal s dětmi na jedné besídce. Příběhy z jeho chalupy a zahrady patří k tomu nejlepšímu, co kdy napsal a vždycky mě zaručeně pobaví :o)
zichisek
  12. 10. 2011, 9:27
Úplně nejvíc se mi líbilo jakým to bylo podáno stylem,člověk se ztotožní s autorem a většinou si vybaví plno svých situací do kterých se dostal stejně jako pan Nepil. Nejvíc se mi asi líbil "Tloustnout znamená stárnout", "Tak jste se konečně dočkali" a "Pochování".