Hledání radosti

Hledání radosti Originální název: Hledání radosti

Euromedia Group - 2006
ISBN: 80-242-1702-3

Euromedia Group (2006) 80-242-1702-3 125

Tato z větší části vánočně a nostalgicky laděná knížka je souborem povídání o autorově vztahu k Vánocům a taky o jeho dětství, kdy prožíval krásné Vánoce díky svojí mamince. V jedné kapitole se na sebe sám tak trochu zlobí a mrzí ho, že svojí mamince už nemůže za všechny ty krásné Vánoce dostatečně poděkovat, protože si uvědomil až v dospělosti, jak moc se o sváteční atmosféru svátků zasloužila a co jí to muselo dát práce a shánění, aby bylo vždycky něco pod stromečkem a aby byly všichni členové rodiny spokojení. Jenže v době, kdy mu to došlo a rád by poděkoval, nebyla už jeho maminka mezi živými.

Tématicky by se toto dílko dalo rozdělit do několika částí. Ta první je, jak už jsem zmínila, věnovaná Vánocům a autorovým vzpomínkám na ně; druhá část je soubor čtení, která si František Nepil chystal pro rozhlasové vysílání a na konci každého čtení bylo nějaké ponaučení nebo poselství. Vše je seřazené tak, jak to bylo odvysílané, a tak si můžeme přečíst různé historky spojené s každým z 12 měsíců v roce.

Třetí část je o humoru a ta poslední je věnovaná hlavně sportu. Autor sice nebyl nikdy dobrý sportovec, jak sám na sebe prozradil, ale měl rád fotbal a bedlivě ho alespoň sledoval. (Založil/a: marta-b)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

marta-b
  23. 3. 2010, 20:41
Mám moc ráda tu vánoční část, je to vážně pohodové čtení. To povídání o fotbale mě moc nebavilo, fotbal prostě nemusim ani od svého oblíbeného autora :o)