Sen jménem Harry Potter

Originální název: J.K.Rowling: A Biography - The Genius Behind Harry Potter

Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0849-0

Knižní klub (2002) 80-242-0849-0 204

O životě Joanne Kathleen Rowlingové, autorky slavného Harry Pottera, toho bylo v bulvárním tisku napsáno vážně hodně a ne všechno bylo podle pravdy, a tak se Sean Smith, velký obdivovatel Harry Pottera a taky slavný anglický autor životopisů slavných osobností rozhodl, že o ní JKR napíše knihu. Chtěl uvést všechna fakta na pravou míru. (Založil/a: marta-b)

Sean Smith Sean Smith
*1955

vladislaus
  17. 1. 2015, 13:40
Začátek knihy popisující dětství J.K.R. mne nebavil. Zajímavé to být začalo od té doby, co odjela do Porta učit angličtinu. Pak nastalo strhující tempo a z J.K.R. se stala multimilionářka. Škoda, že kniha končí čtvrtým dílem série o HP.
Introvert
  19. 3. 2014, 15:15
Velmi hezky popsaná životní cesta této spisovatelky. J.K.Rowling je tu vylíčena jako ,,normální", bezprostřední člověk s velkým talentem a nekonečnou fantazií. Měla velké štěstí, že mohla prožít bezproblémové dětství s milujícími rodiči ve fungující rodině. I když její vlastní vztahy nevyšly, měla na čem stavět.
marta-b
  23. 3. 2010, 20:53
Bylo zajímavé číst, jak vlastně Harry Potter vznikl i kdo z okolí J.K. Rowlingové byl předlohou pro další postavu z příběhu (představitelkou samotné Rowlingové má v příběhu být Harryho kamarádka Hermiona Grangerová).Trochu příliš sentimentální mi připadalo to, jak Smith popisoval autorčino dětství, kdy prý Rowlingová vymýšlela všechny příběhy a zápletky her s ostatními dětmi. Ale jinak mám po přečtení tohoto životopisu pocit, že je Rowlingová člověk s milou povahou, těžkým osudem (do doby než začala vydávat knihy) a hlavně s neuvěřitelně bohatou představivostí. Co mě skutečně fascinuje, je to, že prý měla od začátku v hlavě představu o tom, že napíše 7 knih o Harry Potterovi a že od první chvíle měla rozvrhnuté, co se ve kterém dílu stane.
Macinkacz
  26. 5. 2015, 17:11
Chvíli mi trvalo, než sem se do knihy začetla, začátek byl dost nezajímavý, naštěstí se vyplatilo číst dál a nevzdávat to. :-)