Základy srdeční elektrofyziologie a katétrových ablací

Základy srdeční elektrofyziologie a katétrových ablací Originální název: Základy srdeční elektrofyziologie a katétrových ablací
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Předkládaná publikace vysvětluje základy srdeční elektrofyziologie od vybavení elektrofyziologické laboratoře přes mechanizmy jednotlivých arytmií, principy jejich vyšetřování až po jejich léčbu katétrovou ablací. Kniha popisuje všechny běžné supraventrikulární a komorové tachykardie, se kterými je možné se setkat v klinické praxi. Kniha je doplněna velkým množstvím schematických obrázků, reálných EKG křivek a skiaskopických snímků. Tato didaktická a praktická publikace je určena nejen pro začínající elektrofyziology, ale nahlédnout do ní budou moci studenti medicíny, lékaři v přípravě na kardiologickou atestaci a ostatní kardiologové, internisté, technici na elektrofyziologických sálech a zdravotní sestry z arytmologických jednotek. Podobná publikace dosud u nás nebyla vydaná. (Založil/a: Kůstka)