Liga výjimečných II

Liga výjimečných II Originální název: The League of Extraordinary Gentlemen Vol. II

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-201-2

BB art (2004) 80-7341-201-2 240

Píše se rok 1898. Jen co se viktoriánský Londýn vzpamatoval s "pyroexplozivního bombardovaní" a machinací ďábelského Doktora, musí čelit novému nebezpečí: z horních vrstev atmosféry se snášejí obrovité kovové válce, které podle předních vědců přilétli až z Marsu! Doba a britská vojenská rozvědka si opět žádají hrdiny a to nikoho menšího než Wilhelminu Murrayovou, Allana Quatermaina, kapitána Nema, neviditelného Hawleyho Griffina, doktora Jekylla a pana Hydea. Zkrátka a dobře Ligu výjimečných. (text vydavatele) (Založil/a: matrosh)

Desmond
  11. 7. 2014, 11:16
Invaze z Marsu mi nesedla až tolik jako dobrodružství v předchozím svazku. Také mi přišlo, že ubylo přesahů mimo hranice žánru. Jinak je ale i druhá Liga výjimečných po všech stránkách úžasná jako ta první. Potěší množství odkazů na jiná literární díla. K nejzajímavějším momentům pak patří dialog mezi Nemem a Hydem o lidskosti. Vlastně celý vývoj Hydeova charakteru lze označit za více než zdařilý.