Originální název: From Hell

BB art - 2015
ISBN: 978-80-7507-531-4

BB art (2015) 978-80-7507-531-4 576
BB art (2003) 80-7341-172-5 576

Troufnete si pohlédnout na viktoriánskou Anglii... očima Jacka Rozparovače? Milovníkům teorii spiknutí nabízíme mistrně propracovanou lahůdku kombinující historický román s literaturou faktu a mystikou. Film režisérské dvojice bratrů Hughesových, který podle tohoto monumentálního díla vznikl, jen klouže po zmrzlé hladině Moorova děsivého příběhu. Hrdinou příběhu je lékař William Withey Gull jenž poslední dobou tráví svůj volný čas trochu zvláštním způsobem, s Listonovým nožem v ruce. Ale co by člověk neudělal pro vlast...
kreslíř Eddie Campbell (Založil/a: matrosh)

S.monika
  27. 1. 2014, 23:01
Komiks s velkým K. Musím se přiznat, že jsem se ke komiksu dostala skrze film, a upřímně film je prakticky urážka tohoto veledíla. Moore si dal neskutečnou práci se všemi podrobnostmi a detaily a nenechal nic napůl nedodělané. Pokud někdo o sobě tvrdí, že má rád komiksu a toto nečetl je to pokrytec, ale zase není to kousek pro každé. Já to četla po kouskách a neskutečně mě to zahlcovalo dějem a propracovaností do sebemenších detailů. jak říkám, komiksový skvost.
antoniana
  23. 4. 2015, 10:46
Jako všechno, co souvisí s Moorem, ani tento komis nebyl zrovna nejjednodušší. Bylo vidět, že Moore i Campbell se fakt nadřeli. Obdivuji ten důraz na detail, jak v kresbě tak ve vyprávění. Nicméně kresba mi občas přišla chaotická a nečitelná a Moore místy věci komplikoval. Doporučuji číst rozsáhlé dodatky hned po přečtení jednotlivých kapitol, já je četla najednou až po přečtení komiksu a nepřišlo mi to zrovna nejlepší. Dokud jsem nečetla komiks, tak jsem proti filmu nic neměla, ale po jeho přečtení musím uznat, že film je dost velká urážka, nesahá komiksu ani po palec u nohy.
celticek
  6. 4. 2016, 23:37
Uchvátná propracovanost, detailnost, neskutečně mnoho odkazů na jiná díla, umně spojená fikce s fakty. Trochu chaotičtější kresba, hodí se ale k ponurému Londýnu 19.století. Autoři si dali záležet. Pro mě byla nejlepší 10 + poslední 14. kapitola. Některé věci zdlouhavé, přehršel postav. Jindy zase velmi znepokojivé - tak má horor vypadat.
Film s Deppem? Fraška!
eddiedean
  5. 12. 2011, 14:38
Fascinující a uhrančivé....ale rozhodně to není komiks pro každého. Pár pasáží, kterýma jsem se musel trochu prokousávat zde je ale stojí to zato. Vrchol tohoto jedinečného dílka je určitě kapitola desátá, která se věnuje doslova krok za krokem poslednímu tanci ubohé Marie Kelly - pro mě nejmrazivější scéna mezi komiksy vůbec. Filmové zpracování považuji za velmi nedůstojné vůči předloze takového kalibru..