Dobrodružství Luthera Arkwrighta

Originální název: The Adventures of Luther Arkwright

Comics Centrum - 2005
ISBN: 80-86839-05-2

Comics Centrum (2005) 80-86839-05-2 286

Bryan Talbot se comicsovým románem Dobrodružství Luthera Arkwrighta poprvé představuje českým čtenářům a hned od začátku to rozjíždí ve velkém stylu. Jako scénárista a zároveň výtvarník určuje od začátku celou strukturu comicsu a tak se stává z počátku banálního střetnutí mezi dobrými strážci dimenzí (ze Země v paralelním vesmíru nazvaném prostě PARA 0.0) a padouchy (nazývanými Rozkolníci) hotová orgie výtvarných stylů, nápadů a podivných vynálezů, které potěší hlavně všechny milovníky filmů Karla Zemana. V množství vzpomínek je dovyprávěno i mnoho dalších detailů, takže se vám bude zdát, že Luthera znáte celý život.
Letos se dočkáte i barevného pokračování "Srdce impéria aneb odkaz Luthera Arkwrighta"
Věkové doporučení 16+. (Založil/a: matrosh)

Bryan Talbot Bryan Talbot
*24.02.1952

Monte Walsh
  21. 12. 2016, 19:59
Z mého pohledu nejlepší komiksové dílo, které u nás dosud vyšlo. Velmi zajímavý příběh, skvělá kresba s výborným rozvržením panelů. V době vzniku velmi novátorské a určující směr vývoje komiksu. V této komplexní podobě vychází poprvé právě v České republice. Přečetl jsem již několikrát a pokaždé mě to nadchlo.