Cesta do pekel

Cesta do pekel Originální název: Road To Perdition

Comics Centrum - 2006
ISBN: 80-86839-08-7

Comics Centrum (2006) 80-86839-08-7 304

Michael O'Sullivan mladší je hrdý na svého otce. Když ho zahlédne, jak si před cestou do své práce nabíjí revolver, představuje si ho jako úžasného hrdinu. V nestřeženém okamžiku se otci schová do auta. Jenže se píše rok 1930, prohibice přináší podloudným obchodníkům s alkoholem nebývalé zisky a Michael O'Sullivan starší pracuje jako nájemný pistolník pro šéfa místního podsvětí.

Prozrazení malého Michaela má pro celou jeho rodinu katastrofální následky. Comics podle scénáře Maxe Allana Collinse, mj. dlouhodobého scénáristy Dicka Tracyho, se stal předlohou k filmu Road to Perdition. (Založil/a: matrosh)

matrosh
  27. 9. 2010, 14:12
Není to právě typická komiksová záležitost a mezi komiksy, které se většinou upínají na superhrdiny v supertesném latexu, nebo na sci-fi žánr, působí trochu neadekvátně. Příběh je zasazen do 30. let v Americe, vystupují v něm skutečné historické osobnosti a i některé události, které jsou v knize zobrazeny, se skutečně odehráli. Před autorem, který se rozhodl zasadit svůj příběh o vztahu mezi otcem a synem do realistického prostředí, stál těžký úkol, který zvládl na výbornou. Postavy mají opravdu propracovanou psychologii a hloubku a jsou věrohodně zasazeny do reality, místy dokonce až tak, že si nejsem jistý nakolik je ten příběh fiktivní a nakolik pravdivý, protože gangster Looney prý opravdu existoval a i jeho zrazený voják. Pokud jde o kresbu je skoro dokonalá. Rayner má neuvěřitelnou schopnost vykreslovat mimiku postav a je silný hlavně v detailech tváří a velkých obrazech, jako jsou výjevy z ulic, které mě doslova vtáhli do jiného času. Kresba je opravdu výborná. Jediná věc s kterou jsem měl drobný problém je mírna statičnost v akčních scénách, ale je to proto, že rayner moc nepoužívá v kresbách naznačovaní pohybu (jinak běžná barlička komerční produkce), ale když si na to člověk zvykne, teměř to nevnímá. Pokud jde o samotnou akci, vliv filmové tvorby Johna Woo (Hard boiled, Bullet in the head) je víc než zřejmí a zmiňuje se o ní i sám autor v úvodu. Pokud jde o film, ktery podle tohoto komiksu vznikl, je to docela rozdíl a komiks mu docela dává na frak, protože příběh funguje v obou obdobně, ale ta akce se nedá srovnat a po této stránce film sahá předloze sotva po kotníky.
AnnaNawaro
  27. 12. 2012, 19:07
Má první knižní komiksová záležitost a musím říct, že velice, velice dobrá zkušenost. Kniha se mi líbila snažila sem si každičký obrázek prohlédnout i do těch nejmenších detailů. Já vlastně ani pořádně číst komiksy neumím takže :D :D jsem se snažila co možná nejlépe přečíst tuto knihu. A myslím, že budu pokračovat.