Farmakologie v kostce

Farmakologie v kostce

Triton - 2011
ISBN: 80-7254-181-1

Triton (2011) 80-7254-181-1 520

Kniha je rozšířena o tři nové kapitoly ( kap. 20 – Antimigrenotika, kap. 22 – Látky používané u Alzheimerovy choroby, kap. 95 – Zásady předepisování léků), řada kapitol byla přepsána či upravena. Text je doplněn dvěma dodatky – „Zásady tvorby mezinárodního názvosloví“ a „Desatero z farmakokinetiky a vzorce“, obsahuje rovněž více než stovku nových léčiv, které se začaly klinicky užívat během posledních tří roků. (Založil/a: Kůstka)

Kleome
  2. 9. 2016, 17:39
Je pravda, že farmakologie je medicínský obor, který klade poměrně vysoké nároky na zapamatování si mnoha údajů a názvů. Vpravdě jsem z něj měla obavy. Nicméně tato publikace je psána (alespoň pro zdravotníky) srozumitelně a dokonce poutavě. Nakonec jsem se od čtení nemohla odtrhnout, jak to bylo zajímavé a jak do sebe jednotlivé informace perfektně zapadaly. Navíc autor nezachází do zbytečných detailů (např. chemického složení), ale soustředí se na klinicky podstatné údaje. Není to kniha, kterou člověk doporučí každému, ale každému zdravotníkovi určitě!