Posvátné místo

Alpress (2008) 978-80-7362-659-4 375
Alpress (2004) 80-7218-989-1 368
Alpress (2002) 80-7218-671-X 375
Knižní klub (2002) 80-242-0736-2 375

V okrajové luxusní čtvrti Los Angeles dojde k unikátnímu objevu jeskyně s nástěnnou malbou starou tisíce let a hrobem ženy - příslušnice dávno zaniklého indiánského kmene. Archeoložka Erica, která v obrazci na stěně pozná výjev, jenž jí už od dětství vstupuje do snů, se nadšeně pouští do výzkumů posvátného místa a postupně odhaluje nejen nové, neznámé dílky z mozaiky historie lidstva, ale i své vlastní rodové kořeny. Spolu s tím se u ní znenadání vynoří dříve netušená schopnost citu, kterému se doposud záměrně bránila vinou toho, že utrpěla v dětství vážnou frustraci, neboť ji jako odložené dítě vychovávali různí lhostejní pěstouni. Podobnou proměnou jako Erica prochází i advokát Jared, její profesní nepřítel, jenž se po smrti své indiánské ženy uzavřel do sebe a trýznil se nesmyslným pocitem viny. Prolínání osobního i historického vývoje tvoří rámec dojemného i strhujícího příběhu hledání sebe sama, svého původu a lásky, která jako jediná dává lidskému životu pravý smyl.

Rames
  8. 7. 2016, 15:02
Kterak chudá archeoložka Erica ke štěstí přišla . Věřím že za neustále se opakující obraty nemůže autorka ale Petra Štechová-Klůfová , i tak je to červená knihovna která není to, co jsem očekávala. Ačkoli se Erica holedbá svou vědeckou precizností, o odborné práci tu není ani řeči. Spíš její práce připomíná jasnovidectví a fantazírování .
colore
  8. 7. 2015, 19:06
Dočetla jsem se tu, že "kniha se musí pořádně/pozorně číst". Neřekla bych, že jsem četla nějak extrémně pozorně, ale přesto jsem všechno chápala, zapadalo mi to do sebe, moc se mi to líbilo. Naopak mi to přišlo spíš jako oddechové čtení :-) Tuhle si určitě někdy přečtu znovu. Woodová opět nezklamala.
MarieB
  27. 1. 2016, 10:11
Tak tato kniha se stala mou srdeční záležitostí. Prolínání časových rovin mi nevadí, krásně to na sebe pasuje, neruší. Je to pro mne kniha, které se nejde pustit. Děj opět vtahuje naprosto úžasně.
Kdo má rád duchovno, pohoví si, kdo to moc nedává, bude to pro něj jen klasická četba.
Jediné co mi vadilo, byl závěr- dle mne přestřelený.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:30
Pěkná kniha, pěkný příběh. Ale znovu si jí asi nepřečtu. Ale i tak doporučuji, je to oddechové čtení.
Ivana4
  23. 2. 2014, 21:09
Kniha je zajímavá, ze začátku lehce napínavá a to při objevení jeskyně, následuje přechod ze současnosti do minulosti mezi indiánský kmen a ten mě doslova pohltil. Kniha se opravdu musí pozorně číst.
Lacikta
  18. 12. 2011, 21:24
peetrah - když to čtěš pozorně tak zjistíš, že celý kmen topau má základ v jedné pramatce, která měla tyto schopnosti a ty se přenesly na některé kmenové potomky.. je pravda, že tak 500 let se nerozmnožovali tyto dívky s tou schopností, ale ten gen tam pořád byl, jen u někoho se projevil a potom se zase rozmnožovali taže to bylo v pořádku.
Tuto knížu je opravdu potřeba pořádně číst