Co byste měli vědět o rakovině prsu

Co byste měli vědět o rakovině prsu Originální název: Co byste měli vědět o rakovině prsu
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Grada - 2009
ISBN: 978-80-247-3063-9

Grada (2009) 978-80-247-3063-9 144

Monografie je určena k poučení široké veřejnosti. Přístupnou formou informuje veřejnost (zdravé i nemocné) o nejrůznějších aspektech vzniku rakoviny prsu, o nejnovějších trendech v diagnostice i v léčbě této choroby. Jsou v ní vysvětleny možné vedlejší účinky léčby časné a pozdní a možnosti jejich předcházení či mírnění. Uváděny jsou i léčebné výsledky a důvody dlouhodobého, prakticky doživotního sledování. Hlavní autorka i spoluautoři jsou zkušení onkologové a radioterapeuti z různých pracovišť v České republice, kteří v knize vycházejí z mnohaletých zkušeností s léčbou a onkologickou péčí o nemocné. Právě z praxe znají, že pacientky přicházejí do ordinace neinformovány a často ani nevědí, na co se mají lékaře zeptat. Na našem trhu dosud nebyla podobná populárně-vědecká monografie k dispozici. Doporučit ji lze nejen všem ženám, ale i mužům - potenciálním partnerům nemocných žen. Publikaci doplňují slova právničky týkající se práv pacientů. (Založil/a: Kůstka)